MOVE 2021. Jaka będzie motoryzacja jutra? | MOTOFAKTOR

MOVE 2021. Jaka będzie motoryzacja jutra?

person Adrian Januszkiewicz 18/06/2021

Dzisiaj rusza III edycja Kongresu MOVE, na którym polscy i europejscy eksperci będą dyskutować o przyszłości sektora motoryzacji.

Dziś o godzinie 10:00 rozpoczęła się III edycja największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej konferencji w całości poświęconej elektromobilności. Kongres MOVE to wydarzenie wyjątkowe pod każdym względem. Co roku, przy okazji Poznań Motor Show, gromadzi grono kilkuset ekspertów i praktyków z sektora e-mobility, w tym przedstawicieli administracji publicznej, organizacji branżowych, świata nauki oraz wiodących przedsiębiorstw, czyli wszystkich interesariuszy kształtujących sektor zeroemisyjnego transportu. W tym roku kongres odbywa się w formule online i jest transmitowany na stronie www.kongresmove.pl.

Idea, która od początku przyświeca Kongresowi MOVE, to stworzenie forum, na którym profesjonaliści z całej Europy będą mogli wymienić się doświadczeniem, wiedzą i dobrymi praktykami. Zależy nam na ożywionej debacie eksperckiej, która często stanowi początek dla nowych, pionierskich inicjatyw stymulujących rozwój rynku e-mobility. W 2019 r., podczas ostatniej edycji Kongresu MOVE, w Polsce było zarejestrowanych ok. 5,5 tys. dostawczych i osobowych samochodów z napędem elektrycznym. Dziś jeździ ich pięciokrotnie więcej, ale to wciąż o wiele mniej niż w większości państw członkowskich Unii Europejskiej. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak ten stan rzeczy zmienić. Maciej Mazur Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA)

 

Przedmiotem dyskusji panelowych oraz wystąpień eksperckich podczas Kongresu będą m.in. szanse gospodarcze, jakie niesie ze sobą rozwój elektromobilności, wpływ transformacji branży motoryzacyjnej na rynek pracy czy też rola samorządów w dekarbonizacji sektora transportu. Jeden z głównych punktów programu konferencji stanowi wydarzenie specjalne “Autostrada do elektromobilności”. Współpraca nawiązana w ramach tej inicjatywy znaczenie ułatwi podróżowanie samochodami elektrycznymi po Polsce. Podczas Kongresu, w ramach “e-Mobility Media Awards 2021”, zostanie ponadto ogłoszony konkurs dla dziennikarzy i przedstawicieli branży najmocniej zaangażowanym w promocję zeroemisyjnego transportu w Polsce. Organizatorzy wydarzenia zapowiedzą również oficjalnie najnowszą inicjatywę edukacyjno-społeczną PSPA “Każda podróż ma znaczenie”.

Kiedy w 2018 roku po raz pierwszy organizowaliśmy Kongres MOVE, elektromobilna rewolucja wydawała się wizją dość odległej przyszłości. Wystarczyły trzy lata, aby wizja ta stała się rzeczywistością. Nasze pokolenie ma ogromne szczęście, że może być świadkiem i uczestnikiem największej transformacji w historii motoryzacji. Tomasz Kobierski prezes Grupy MTP

 

Organizatorami Kongresu MOVEMiędzynarodowe Targi Poznańskie (MTP Grupa) i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT), Ministerstwa Infrastruktury (MI), Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska (MKiŚ).

 

Relację z Kongresu MOVE 2021 będzie można obejrzeć w ramach bezpłatnej transmisji online w telewizji WP.pl, kanale YouTube Poznań Motor Show oraz na stronie Facebook Poznań Motor Show. Informacje dotyczące transmisji znajdują się także na kanałach social mediowych organizatorów i partnerów wydarzenia.

 

Źródło: PSPA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).