MAHLE wspiera „zieloną transformację” w transporcie ciężkim | MOTOFAKTOR

MAHLE wspiera "zieloną transformację" w transporcie ciężkim

person Redakcja 15/02/2023

Zatwierdzone przez KE przyszłe normy środowiskowe dla pojazdów ciężarowych stawiają duże wyzwania technologiczne, których MAHLE chce się podjąć.

 

 

 

W związku z przedstawionymi wczoraj przez Komisję Europejską planami rewizji rozporządzenia UE w sprawie przyszłych limitów emisji CO2 dla flot ciężkich pojazdów użytkowych, MAHLE opowiada się za ochroną klimatu, która jest otwarta na wszystkie technologie. Wszystkie technologie neutralne dla klimatu są niezbędne do szybszego i skuteczniejszego osiągnięcia celów klimatycznych, przy jednoczesnym uwzględnieniu różnorodności zastosowań nowoczesnego transportu drogowego. Dlatego MAHLE z zadowoleniem przyjęło propozycję Komisji Europejskiej, zgodnie z którą wodór, oprócz technologii akumulatorów, powinien odgrywać ważniejszą rolę jako źródło zielonej energii.

 

Arnd Franz CEO i Dyrektor Zarządu Grupy Mahle 15.09.2022
Arnd Franz CEO i Dyrektor Zarządu Grupy MAHLE, Fot. MAHLE

Pojazdy użytkowe są fundamentalnym filarem naszego dobrobytu – powiedział Arnd Franz, prezes zarządu MAHLE i dyrektor generalny MAHLE – Różnorodność zastosowań wymaga indywidualnych rozwiązań technicznych na drodze do neutralności węglowej. W tym celu potrzebujemy innowacyjnej konkurencji, a nie ideologicznych specyfikacji technologicznych.

 

Zgodnie z propozycjami Komisji Europejskiej istniejące limity emisji CO2 floty dla ciężkich samochodów dostawczych mają zostać rozszerzone i zaostrzone. Ponadto do 2040 r. emisja CO2 ma zostać zmniejszona o 90%.

 

MAHLE jest zaniepokojone faktem, że Komisja Europejska nie rozważa odnawialnych paliw syntetycznych jako rozwiązania. Szczególnie w odniesieniu do istniejącej floty marnować ma się tu potencjał przyspieszenia redukcji emisji CO2. Firma zachęca instytucje UE do opowiadania się za otwartością technologiczną i szeroką przestrzenią rozwiązań w procesie legislacyjnym, który teraz następuje, aby umożliwić wszystkie opcje przyspieszonej ochrony klimatu.

 

MAHLE stawia na kompleksową ochronę klimatu poprzez neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla rozwiązania napędowe w ruchu drogowym, nie tylko w samochodach osobowych, ale także w sektorze pojazdów użytkowych. Grupa technologiczna wspiera cel Komisji Europejskiej, jakim jest gospodarka neutralna dla klimatu w 2050 r. i związana z tym zmiana celów emisji CO2 dla ciężkich pojazdów użytkowych. Kluczową rolę odegrać ma w tym elektromobilność.

 

MAHLE oferuje już na przykład rozwiązania systemowe w zakresie systemów napędowych, zarządzania temperaturą i infrastruktury ładowania. Jedną z najnowszych innowacji produktowych jest nowy silnik elektryczny SCT (Superior Continuous Torque), który ma zapewniać wyjątkowo wysoką moc ciągłą.

Silnik elektryczny SCT (Superior Continuous Torque) od MAHLE, Fot. MAHLE

Oprócz napędu akumulatorowo-elektrycznego MAHLE rozwija również swoje technologie wykorzystania wodoru. Oprócz innowacyjnych technologii ogniw paliwowych grupa zaprezentowała wysokociśnieniowy impaktor, który w połączeniu z nowymi komponentami silnika umożliwia uzyskanie wysokowydajnych silników wodorowych.

Wysokociśnieniowy impaktor od MAHLE, Fot. MAHLE

Źródło: MAHLE

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).