LKQ Corporation dokonało zmian w zarządzie | MOTOFAKTOR

LKQ Corporation dokonało zmian w zarządzie

person Redakcja 26/09/2022

We wrześniu br. w LKQ Corporation nastąpiły zmiany personalne na stanowiskach Dyrektora Generalnego LKQ Europe oraz Starszego Wiceprezesa i Dyrektora Finansowego LKQ.

 

Varun Laroyia, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Finansowy, został powołany na stanowisko Dyrektora Generalnego i Dyrektora Zarządzającego LKQ Europe. Laroyia zastąpi Arnda Franza, który opuszcza spółkę i przechodzi do Mahle Group („Mahle”) jako jej Dyrektor Generalny, gdzie przed dołączeniem do LKQ Europe spędził 18 lat.

 

Rick Galloway, dyrektor finansowy Wholesale – North America and Self Service LKQ, został powołany na stanowisko Starszego Wiceprezesa i Dyrektora Finansowego LKQ.

 

Varun Laroyia od 2017 roku zajmował stanowisko Wiceprezesa Wykonawczego i Dyrektora Finansowego LKQ. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobył między innymi jako dyrektor finansowy, a także członek zespołu General Electric.

 

Varun był siłą napędową zmian w LKQ w ciągu ostatnich pięciu lat – powiedział Dominick Zarcone, Prezes i Dyrektor Generalny – Bardzo się cieszę, że Varun obejmuje funkcję Dyrektora Generalnego, bo dzięki swoim zdolnościom przywódczym oraz wiedzy na temat spółki i rynków europejskich jest do tego idealnie przygotowany. Był moim zaufanym partnerem w procesie transformacji LKQ. Położył ogromny nacisk na nasz program doskonałości operacyjnej, tworząc i wdrażając ważne mierniki i wskaźniki wydajności, poprawiające efektywność kapitału obrotowego i przepływów pieniężnych. Rygorystycznie analizował nasz portfel biznesowy i rozważnie podejmował decyzje dotyczące alokacji kapitału. Jego doświadczenie i strategiczna wizja odegrają kluczową rolę we wprowadzeniu LKQ Europe na jeszcze wyższy poziom. Co ważne, zmiana na stanowisku lidera następuje w momencie, gdy europejski oddział jest na dobrej drodze do realizacji długoterminowych celów operacyjnych i finansowych.

 

Jestem podekscytowany możliwością objęcia stanowiska Prezesa Zarządu LKQ Europe i kierowania największym dystrybutorem części samochodowych w Europie. Cieszę się, że będę mógł współpracować ze wszystkimi naszymi kluczowymi interesariuszami, w tym z naszymi klientami, partnerami handlowymi i utalentowanym zespołem w całej Europie. Moimi priorytetami będą: pogłębianie naszej pozycji konkurencyjnej, rozwijanie firmy w tempie szybszym niż notuje branża, kontynuowanie dynamiki zysków oraz generowanie wolnych przepływów pieniężnych – mówi Varun Laroyia.

 

Rick Galloway był dotychczas dyrektorem finansowym Wholesale North America and Self Service LKQ. Aktualnie obejmuje on stanowisko Starszego Wiceprezesa i Dyrektora Finansowego LKQ.

 

Rick miał kluczowy udział w osiągnięciu rekordowych marż EBITDA w segmentach Wholesale – North America i Self Service w ciągu ostatnich kilku lat, budując znaczącą efektywność operacyjną i finansową – powiedział Zarcone – Jest on naturalnym kandydatem, ponieważ zapewni ciągłość w realizacji naszych strategicznych priorytetów, w tym dostarczania wartości dla naszych akcjonariuszy. Wierzymy, że bogate doświadczenie operacyjne Ricka i jasne zrozumienie naszej strategii zorientowanej na zwrot z inwestycji będzie dobrze służyć LKQ.

 

To zaszczyt objąć to nowe stanowisko w ważnym dla Spółki momencie – powiedział Galloway – LKQ ma dobrą pozycję, aby osiągnąć długoterminowy sukces. Z niecierpliwością czekam na możliwość kierowania naszymi inicjatywami finansowymi i strategicznymi, jak również realizację naszej strategii zrównoważonej alokacji kapitału.

 

Nominacje Varuna i Ricka są świadectwem siły naszego zespołu zarządzającego oraz tego, jak bardzo skupiamy się na rozwoju talentów i planowaniu sukcesji. W imieniu Zarządu i naszego zespołu kierowniczego chcę podziękować Arndowi za jego poświęcenie i zaangażowanie w LKQ. Życzymy mu sukcesów w jego nowej roli w firmie Mahle, która nadal jest kluczowym partnerem w dostawach dla naszej europejskiej działalności – zakończył Zarcone.

 

Źródło: LKQ Corporation

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).