Rada Nadzorcza Mahle wybrała nowych CEO i CFO | MOTOFAKTOR

Rada Nadzorcza Mahle wybrała nowych CEO i CFO

person Adrian Januszkiewicz 20/09/2022

Rada Nadzorcza Mahle dokonała dwóch nowych nominacji na stanowiska w Zarządzie Grupy. Arnd Franz obejmie stanowiska CEO i Dyrektora Zarządu Grupy Mahle, a Markus Kapaun funkję CFO.

 

 

Cieszę się, że na stanowisko dyrektora generalnego mogliśmy zatrudnić Arnd Franz, doświadczonego dyrektora generalnego z głębokim zrozumieniem technologii i sprawdzoną wiedzą w branży motoryzacyjnej– powiedział prof. dr Heinz K. Junker, przewodniczący Rady Nadzorczej Mahle – Arnd Franz jest doskonale obeznany z Grupą dzięki swoim wcześniejszym stanowiskom w firmie i jest doskonale skomunikowany. Wraz z pozostałymi członkami Zarządu i całym personelem będzie kontynuował transformacja Mahle w trudnych czasach.

 

Markus Kapaun jest ekspertem w dziedzinie finansów, który podczas wieloletniej pracy w MAHLE zyskał wyjątkową reputację w firmie. Będzie bezproblemowo kontynuował pracę swojego poprzednika Michaela Fricka– powiedział Heinz Junker, wyjaśniając nominację Kapauna –W imieniu zarządów Mahle pragnę podziękować Michaelowi Frickowi za prawie 20 lat niezwykle lojalnej i oddanej służby firmie. Szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat od wybuchu pandemii, które były niezwykle wymagające i z uwagi na inne trudne czynniki zewnętrzne, jego praca zasługuje na szczególne uznanie. Michael Frick składa najlepsze życzenia na przyszłość.

 

Po ukończeniu studiów z zakresu administracji biznesowej Arnd Franz rozpoczął swoją karierę w 1992 r. w Deutsche Industrie‐Holding GmbH & Co. KG we Frankfurcie nad Menem, początkowo jako Group Controlling, a następnie jako dyrektor handlowy kilku spółek zależnych. Następnie był dyrektorem handlowym w TEV GmbH i dyrektorem finansowym w Magna Seating Systems Europe GmbH. Franz dołączył do Mahle Tennex North America Inc. jako Dyrektor Zarządzający w 2001 roku. W kolejnych latach piastował różne stanowiska w centrali Grupy Mahle w Stuttgarcie: był Dyrektorem Kontrolingu w Mahle Filtersysteme GmbH od 2004 r., Członkiem Komitetu Zarządzającego Mahle odpowiedzialnym za Aftermarket od 2006 r. oraz Członkiem Zarządu Mahle odpowiedzialnym za Sprzedaż i Inżynierię Aplikacyjną oraz Aftermarket od 2013 do 2019 r., zanim został Dyrektorem Generalnym LKQ Europe.

 

Arnd Franz jest zaangażowany w czystą, bezpieczną i przystępną cenowo mobilność. Popiera uczciwą konkurencję między najlepszymi technologiami dla neutralnego pod względem emisji CO2 ruchu przyszłości. Poza znaczeniem akumulatorowo-elektrycznych systemów napędowych podkreśla również potrzebę ogniw paliwowych, a także zrównoważonych paliw do silników spalinowych, aby osiągnąć cele klimatyczne.

 

Markus Kapaun dotąd spędził całą swoją karierę w Grupie Mahle. Po ukończeniu kursu z zakresu administracji biznesowej Kapaun dołączył do Mahle jako stażysta w dziale Controllingu Korporacyjnego w 2003 roku. Następnie był szefem Controllingu Mahle South America w Brazylii (2007 – 2010) i Dyrektorem Controllingu w Stuttgarcie dla jednostki biznesowej Industry (2010 – 2012) oraz jednostki biznesowej Filtration & Engine Peripherals (2012 – 2016). Następnie został mianowany wiceprezesem ds. finansów, księgowości, IT i spraw prawnych na Amerykę Północną w Mahle Industries Inc. Od 2020 roku Kapaun jest wiceprezesem ds. finansów i księgowości na Europę Grupy Mahle w Stuttgarcie, a także członkiem zarządu Mahle Behr Verwaltung GmbH.

 

Źródło: Mahle

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).