LG Energy Solution z rekordem przychodów i zysku w roku 2022 | MOTOFAKTOR

LG Energy Solution z rekordem przychodów i zysku w roku 2022

person Redakcja 27/01/2023

LG Energy Solution opublikowało swoje wyniki finansowe za IV kwartał oraz cały 2022 r., osiągając rekordowe roczne skonsolidowane przychody i zysk operacyjny.

 

 

LG Energy Solution poza wynikami finansowymi za miniony rok ujawniło również swój cel na rok 2023, jakim jest zwiększenie rocznych przychodów o 25 do 30 proc. w stosunku do roku poprzedniego, poprzez rozbudowę i stabilizację globalnych zakładów produkcyjnych, a także zwiększenie sprzedaży w regionie Ameryki Północnej.

 

W całym roku firma odnotowała 25.6 bln KRW skonsolidowanych przychodów i 1.2 bln KRW zysku operacyjnego, co oznacza wzrost o 43,4% i 57,9% w stosunku do 2022 roku.

 

Uzyskanie rekordowo wysokiego rocznego przychodu było możliwe dzięki wzrostowi liczby wysyłek baterii we wszystkich liniach produktowych w ramach naszej odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie na pojazdy EV i systemy magazynowania energii (ESS) – tłumaczył Chang Sil Lee, CFO LG Energy Solution – W średniej cenie sprzedaży (Average Selling Price, ASP) uwzględnione zostały wzrosty kosztów, co odegrało rolę w osiągnięciu znaczących wyników również w ubiegłym roku – dodał – Dzięki korzyściom wynikającym ze skali i osiągniętemu wzrostowi sprzedaży, oszczędnościom kosztów (poprawa wydajności) oraz rozszerzeniu konkurencyjnego cenowo zaopatrzenia w metale, roczny zysk operacyjny również znacząco wzrósł w porównaniu z 2021 r.

 

LG Energy Solution podało również swoje wyniki finansowe za czwarty kwartał 2022 r.: 8.54 bln KRW skonsolidowanego przychodu i 237.4 mld KRW zysku operacyjnego. Rekordowo wysokie przychody w czwartym kwartale 2022 roku, wzrosły o 12% w stosunku do poprzedniego kwartału (7.65 bln KRW) i o 92% rok do roku (4.44 bln KRW), co zostało osiągnięte dzięki wzrostowi sprzedaży baterii do pojazdów elektrycznych głównym klientom, zwiększeniu produkcji w zakładzie GM JV (Ultium Cells) w Ohio oraz wzrostowi wolumenu w ESS dla sieci energetycznych.

 

Pomimo pozytywnego wpływu efektu skali wynikającej ze wzrostu wysyłek i ciągłej poprawy produktywności, w czwartym kwartale zysk operacyjny odnotował tymczasowy spadek w stosunku do kwartału poprzedniego z powodu czynników jednorazowych, takich jak premie dla pracowników za ponadprzeciętne roczne wyniki finansowe oraz dodatkowe wydatki na wymianę baterii ESS – wyjaśniła firma – Wyłączając wpływy jednorazowe, zysk operacyjny pozostał podobny do tego osiągniętego w poprzednim kwartale.

Cel: wzrost przychodów o 25-30 proc. w 2023 roku

LG Energy Solution zapowiedziało również, że będzie dążyć do 25-30 proc. wzrostu rocznych skonsolidowanych przychodów w 2023 roku. Firma planuje także zwiększyć swoje nakłady inwestycyjne (z ang. ,,capex”) o ponad 50% z 6.3 bln KRW osiągniętych w poprzednim roku.

 

Dążymy do osiągnięcia naszych rocznych docelowych przychodów głównie poprzez rozbudowę i stabilne działanie globalnych zakładów produkcyjnych, a także ekspansję sprzedaży w regionie Ameryki Północnej – wskazali przedstawiciele LG Energy Solution – Będziemy również nadal dążyć do wzrostu zysku operacyjnego poprzez poprawę krzywej kosztów i zwiększanie różnorodności i konkurencyjności produktów.

 

W ciągu roku firma kontynuowała wzmacnianie swoich strategicznych partnerstw z globalnymi producentami samochodów, rozpoczynając rozruch w zakładzie GM JV (Ultium Cells) w Ohio, a także ogłaszając nowe joint venture ze Stellantis i Hondą. Teraz spółka planuje dalsze zwiększanie swoich globalnych zdolności produkcyjnych do 300 GWh do końca tego roku.

 

Mając na uwadze ten cel, LG Energy Solution ma aktywnie zwiększać zdolności produkcyjne swoich zakładów produkcyjnych w Ameryce Północnej, Europie i Azji. W Ameryce Północnej, gdzie spodziewany jest najszybszy wzrost rynku EV, moce produkcyjne firmy mają osiągnąć 55 GWh, dzięki uruchomieniu dwóch zakładów Ultium Cells w Ohio i Tennessee. W Polsce i Azji (w tym w Korei Południowej i Chinach) moce produkcyjne mają również wzrosnąć odpowiednio: do 90 GWh w zakładzie w Biskupicach Podgórnych i do 155 GWh w Azji.

Cztery kluczowe inicjatywy w odpowiedzi na rosnące globalne zapotrzebowanie na baterie

LG Energy Solution prognozuje, że w tym roku zapotrzebowanie globalnego rynku baterii osiągnie 890 GWh, co oznacza 33-procentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego (670 GWh). Rynek baterii w Ameryce Północnej może rozwinąć się najszybciej, nawet o 60%, tym samym przewodząc ekspansji całego globalnego rynku baterii. Oczekuje się również, że rynki europejski i chiński rozwiną się odpowiednio o 40% i 20%.

 

Aby proaktywnie odpowiedzieć na wzrost globalnego zapotrzebowania na baterie, LG Energy Solution ma skoncentrować się na czterech głównych obszarach:

 

  1. promowaniu konkurencyjności produktów,
  2. tworzeniu inteligentnych fabryk,
  3. umacnianiu systemu zarządzania łańcuchem dostaw
  4. zabezpieczeniu gotowości na przyszłe działania poprzez rozwój technologii baterii nowej generacji i nowych obszarów biznesowych.

 

Biorąc pod uwagę nasze silne zdolności wykonawcze, będziemy nadal wzmacniać przewagę konkurencyjną naszych produktów i globalną wiedzę operacyjną, zapewniając tym samym najlepszą na świecie wartość dla klienta – powiedział Youngsoo Kwon, CEO LG Energy Solution.

 

Źródło: LG Energy Solution

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).