LG Energy Solution i Honda tworzą bateryjną Joint Venture | MOTOFAKTOR

LG Energy Solution i Honda tworzą bateryjną Joint Venture

LG Energy Solution i Honda Motor Co., Ltd. ogłosiły dziś utworzenie spółki joint venture produkującej akumulatory litowo-jonowe do EV Hondy.

 

JV rozpocznie budowę nowego zakładu akumulatorów na początku tego roku, wyznaczając zakończenie prac do końca 2024 r. i rozpoczęcie masowej produkcji zaawansowanych ogniw litowo-jonowych do końca 2025 r. Zakład ma na celu osiągnięcie rocznej zdolności produkcyjnej wynoszącej około 40 GWh. Wszystkie akumulatory produkowane przez nowy JV mają być dostarczane wyłącznie do zakładów Hondy w Ameryce Północnej, aby zasilać pojazdy elektryczne sprzedawane w Ameryce Północnej.

 

Nowa fabryka ma być położona około 40 mil na południowy zachód od Columbus w hrabstwie Fayette, w pobliżu Jeffersonville. LG Energy Solution i Honda zobowiązały się do zainwestowania 3,5 mld dolarów i stworzenia 2200 miejsc pracy w celu utworzenia nowego zakładu produkcyjnego. Przewiduje się, że łączne inwestycje przedsiębiorstw związane z JV wyniosą 4,4 mld USD.

 

LG Energy Solution posiada wszystkie odpowiednie atuty, aby to wspólne przedsięwzięcie stało się sukcesem: stabilność finansową, jakość, konkurencyjność i zdolność produkcyjną z globalną wiedzą operacyjną – powiedział Robert H. Lee, CEO L-H Battery Company – Dzięki połączeniu wiedzy specjalistycznej dwóch firm dostarczymy wysokiej jakości akumulatory, które zapewnią udaną premierę pojazdów elektrycznych marki Honda w Ameryce Północnej, a także pozwolą na rozwój wraz ze społecznością w Ohio poprzez tworzenie wysokiej jakości miejsc pracy – dodał Robert H. Lee.

 

Formalne utworzenie tego wspólnego przedsięwzięcia między LG Energy Solution a Hondą w celu produkcji akumulatorów EV w Ohio to kolejny ważny krok w kierunku naszej zelektryfikowanej przyszłości – powiedział Rick Riggle, COO L-H Battery Company – Cieszymy się, że możemy iść do przodu z tak silnym partnerem jak LG Energy Solution i wspólnie oczekujemy nawiązania silnych relacji ze społecznością w hrabstwie Fayette, Ohio – dodał Rick Riggle.

 

Źródło: LG Energy Solution

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).