LG Energy Solution z piątym z rzędu kwartalnym wzrostem przychodów

LG Energy Solution z piątym z rzędu kwartalnym wzrostem przychodów

person Joanna Piszcz 26/04/2023

W pierwszym kwartale 2023 roku LG Energy Solution uzyskało przychody w wysokości 8.7 bilionów KRW. Zysk operacyjny wyniósł 633 miliardy KRW.

  • LG Energy Solution ogłosiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał br., odnotowując piąty z rzędu kwartalny wzrost przychodów, a także poprawę zysków operacyjnych.
  • Baterie LG Energy Solution wyprodukowane i sprzedane w tym roku, spełniają wymagania IRA w zakresie komponentów baterii i krytycznych minerałów, zaspokajając potrzeby klientów w zakresie ulgi podatkowej dla pojazdów elektrycznych.
  • Spółka zaprezentowała strategię biznesową dla rynku północnoamerykańskiego, której celem jest umocnienie silnej pozycji na rynku.
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży – zapisz się na nasz newsletter.

 

LG Energy Solution wykazała skonsolidowane przychody w wysokości 8,747 bilionów KRW, co oznacza wzrost o 2,5% w ujęciu kwartalnym i 101,4% w ujęciu rocznym. Jest to również najwyższy kwartalny rekord w historii.

Aktywnie zareagowaliśmy na silne zapotrzebowanie na EV w Ameryce Północnej. Nasze wysyłki baterii EV wzrosły dzięki stabilnej pracy zakładu GM JV (Ultium Cells) w Ohio, poprawiła się również średnia cena sprzedaży (ASP). Dzięki naszym terminowym i strategicznym decyzjom biznesowym odnotowaliśmy piąty z rzędu kwartał wzrostu top-line od czasu pierwszej oferty publicznej w Korei Południowej (IPO). Chang Sil Lee dyrektor finansowy LG Energy Solution

 

Zysk operacyjny firmy w pierwszym kwartale wyniósł 633 miliardy KRW przy marży 7,2%, co oznacza wzrost o 166,7% w ujęciu kwartalnym i 144,6% w ujęciu rok do roku.

Osiągnęliśmy solidny zysk operacyjny dzięki naszym ciągłym wysiłkom na rzecz innowacji kosztowych, poprzez zwiększenie efektywności kosztów materiałowych i innych wydatków oraz poprawę wydajności. Ważną rolę odegrał również efekt skali wynikający ze wzrostu liczby przesyłek. Chang Sil Lee

 

Biorąc pod uwagę, że kredyt na zaawansowaną produkcję (sekcja 45X) w ramach IRA wchodzi w życie 1 stycznia 2023 r., LG Energy Solution zdecydował się odzwierciedlić szacowaną kwotę kredytu podatkowego w zysku operacyjnym począwszy od pierwszego kwartału. W związku z tym, w zysku operacyjnym za pierwszy kwartał (633 miliardy KRW) uwzględniono szacowaną kwotę ulgi podatkowej w wysokości 100,3 miliarda KRW. Bez uwzględnienia szacowanej ulgi, podatkowej zysk operacyjny wyniósłby 533 miliardy KRW, co oznacza wzrost o 105,8% w stosunku do roku poprzedniego.

Wiodąca pozycja lidera na rynku w Północnej Ameryce

Od czasu wybudowania pierwszego zakładu produkującego baterie do pojazdów elektrycznych w USA w 2012 roku, firma LG Energy Solution z wyprzedzeniem stworzyła zdolności produkcyjne i łańcuch dostaw w Ameryce Północnej, zaspokajając potrzeby swoich klientów OEM, którzy ubiegają się o ulgi podatkowe dla pojazdów elektrycznych, zgodnie z ustawą o redukcji inflacji.

 

Baterie firmy, wyprodukowane i sprzedawane w tym roku, spełniają wymóg IRA zarówno w zakresie komponentów baterii (50%), jak i krytycznych minerałów (40%). W związku z tym oczekuje się, że pojazdy elektryczne wyposażone w akumulatory LG Energy Solution będą kwalifikowały się w tym roku do uzyskania pełnej ulgi podatkowej dla pojazdów elektrycznych w wysokości 7500 USD.

 

Aby umocnić swoją pozycję lidera na rynku w Ameryce Północnej, LG Energy Solution zamierza przyspieszyć lokalizację produkcji i montażu komponentów baterii, w tym elektrod, ogniw i modułów, a także współpracować z istniejącymi partnerami w zakresie lokalizacji produkcji separatorów i elektrolitu.

 

Jeśli chodzi o krytyczne minerały, firma będzie nadal rozszerzać bezpośrednie zaopatrzenie w surowce od podmiotów innych niż FEOC (Foreign Entities of Concern) i zabezpieczać materiały wyjściowe poprzez inwestycje kapitałowe i długoterminowe umowy dostaw.

Przyszłe strategie biznesowe dla Ameryki Północnej

W miarę jak wzrost rynku EV i ESS w Ameryce Północnej będzie dalej przyspieszał, a zapotrzebowanie głównych klientów na lokalną produkcję baterii będzie nadal rosło, LG Energy Solution odpowie na zapotrzebowanie rynku poprzez:

 

  • wzmocnienie zdolności do reagowania na rosnące zapotrzebowanie na baterie cylindryczne w USA, głównie poprzez zwiększenie dostępności dla klientów i siły negocjacyjnej w oparciu o swoją bazę produkcyjną w USA
  • zwiększenie konkurencyjności na lokalnym rynku baterii poprzez zabezpieczenie nowych motorów wzrostu, takich jak baterie litowo-żelazowo-fosforanowe (LFP) dla systemów magazynowania energii (ESS)
  • kontynuowanie wysiłków na rzecz poprawy produktywności poprzez wciąganie stabilizacji wydajności w nowych zakładach i stosowanie technologii inteligentnych fabryk
Mając wizję, że baterie zmienią świat, przez 30 lat byliśmy pionierem w branży i zbudowaliśmy pierwszy w Ameryce Północnej zakład produkujący baterie do EV. Teraz, gdy Stany Zjednoczone i świat uznają pojazdy elektryczne za kluczową drogę do przyszłości, mamy zamiar z dużym rozmachem, wprowadzić w życie rzeczywiste, zakrojone na szeroką skalę przejścia w kierunku elektryfikacji. Jednocześnie zmaksymalizujemy nasze podstawowe atuty w postaci konkurencyjności produktów i wiedzy operacyjnej, zapewniając najlepszą na świecie jakość produktów. Youngsoo Kwon prezes LG Energy Solution

 

LG Energy Solution posiada obecnie największą liczbę zakładów produkujących baterie, które są tworzone lub działają w USA. W tym roku spodziewa się, że 15~20 GWh będzie kwalifikować się do Advanced Manufacturing Production Credit, ulgi podatkowej przyznawanej bezpośrednio producentom baterii. Docelowo planuje zapewnić łącznie 250 GWh rocznej mocy produkcyjnej w USA z dwóch samodzielnych i czterech zakładów typu joint venture.

 

Źródło: LG Energy Solution

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).