KYB Corporation ma własny zespół rajdowy | MOTOFAKTOR

KYB Corporation ma własny zespół rajdowy

person Adrian Januszkiewicz 6/10/2023

KYB Corporation założyło w ramach inicjatywy projektowej własny zespół rajdowy - Kayaba Rally Team. Startuje on w Rajdowych Mistrzostwach Japonii.

 

Samochód Kayaba Rally Team oznaczono dawnym logiem KYB, ponieważ jego projekt oparty jest na koncepcji „powrotu do źródeł”. W skład zespołu weszli pracownicy, którzy odpowiedzieli na otwarte zaproszenie do udziału w projekcie. Pod okiem lidera projektu, pana Matsushity (na co dzień inżyniera w Dziale Sportów Motorowych KYB), inżynierowie i mechanicy doskonalą swoje umiejętności zawodowe. Załoga zespołu rywalizuje w rajdach w samochodzie Toyota GR Yaris z silnikiem turbo o pojemności 1,6 litra i amortyzatorami KYB.

 

All Japan Rally Championship (AJRC) to najwyższy poziom krajowych zawodów rajdowych w Japonii, który uzyskał status Rajdu Regionalnego FIA. Załogi składające się z kierowcy i pilota rywalizują o najwyższe trofeum na drogach o różnego rodzaju nawierzchniach, w zróżnicowanych warunkach pogodowych. Etapy rajdu organizowane są we wszystkich częściach kraju, od Hokkaido na północy do Kyushu na południu.

 

Dotychczasowe starty pozwoliły zespołowi Kayaba Rally Team nabyć wiele cennych doświadczeń. Podczas każdego rajdu musiał stawić czoła i podołać licznym wyzwaniom. Ostatni rajd sezonu odbędzie się w dniach 13-15 października w Takayama w Japonii. Więcej informacji na temat zespołu i pojazdu dostępnych jest TUTAJ.

 

Testowanie amortyzatorów w rajdach samochodowych jest istotnym elementem procesu tworzenia innowacyjnych produktów. Przykładowo, technologia KYB Prosmooth jest owocem serii testów z wykorzystaniem nawet 600 różnych kombinacji oleju i części, które zaowocowały uzyskaniem ogromnej ilości danych, a także pozwoliły wykwalifikowanym inżynierom testowym KYB na stworzenie raportów z oceny zastosowanych rozwiązań. Inżynierowie opracowali płyn hydrauliczny do zastosowania w amortyzatorach oraz części ruchome o różnorodnych parametrach, wielokrotnie wymieniając podzespoły zainstalowane w pojazdach i oceniając ich charakterystykę fizyczną. Pozwoliło to KYB na podniesienie osiągów jego amortyzatorów rajdowych, a inżynierom dało wiedzę niezbędną do dalszego udoskonalenia produktów japońskiej marki. Technologia Prosmooth jest obecnie wprowadzana w amortyzatorach OE produkowanych na całym świecie.

Źródło: KYB

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).