Kongres MOVE już za 2 miesiące – znamy program | MOTOFAKTOR

Kongres MOVE już za 2 miesiące - znamy program

Organizatorzy MOVE – International Mobility Congress zapraszają 30 marca 2023 r. na V edycję kongresu nt. trendów i wyzwań w branży motoryzacyjnej.

 

Kongres MOVE co roku gromadzi międzynarodowe grono ekspertów, praktyków i pasjonatów motoryzacji, a w szczególności przedstawicieli gwałtownie rozwijającego się w ostatnich latach, sektora e-mobility. Podczas licznych debat i spotkań networkingowych uczestnicy wydarzenia dyskutują na temat najnowszych trendów w motoryzacji, szukają rozwiązań wyzwań branży mobility. Tegoroczna edycja MOVE – International Mobility Congress odbędzie się 30 marca 2023 roku
w Poznań Congress Center.

Debata ekspertów na Kongresie MOVE 2022, Fot. FOTOBUENO

Przyszłość motoryzacji

Obecna sytuacja geopolityczna oraz walka ze zmianami klimatu niezwykle wpłynęły na rynek motoryzacyjny. Obecny kryzys energetyczny sprawił, że liderzy branży skierowali swój wzrok
na alternatywne źródła energii, m.in. energię elektryczną, wodór i paliwa syntetyczne. Skutki tego widać już dziś – po europejskich ulicach jeździ coraz więcej samochodów elektrycznych i hybryd.

 

W samej Polsce w 2022 zarejestrowano o 13% więcej klasycznych hybryd niż rok wcześniej. Polacy zarejestrowali również 59% więcej niż w 2021 samochodów bateryjnych. Łącznie 40,5% samochodów zarejestrowanych w Polsce w ubiegłym roku stanowiły pojazdy napędzane alternatywnymi źródłami energii. Za to dokonano o 12,5% mniej rejestracji samochodów napędzanych benzyną, a dieslem o 14,7%.

 

Nie tylko tendencja rynkowa pokazuje, że e-mobility to przyszłość motoryzacji. Wprowadzane przez Unię Europejską dyrektywy, jak i przyjęte przez Radę Ministrów Plan Rozwoju Elektromobilności „Energia do przyszłości” i krajowe ramy polityki rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych ukazują kierunek, który obrała branża.

Debata "Poland - MOVE emobility forward!" na Kongresie MOVE 2022, Fot. FOTOBUENO

Nowe wyzwania

Przeskok z paliw tradycyjnych na alternatywne źródła energii wiąże się ze zmianą strategii rozwoju branży motoryzacyjnej oraz nowymi wyzwaniami. Jak zwiększyć tempo rozwoju rozbudowy infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych? Na jakie inwestycje przemysł motoryzacyjny powinien zwrócić uwagę? Jak wyjść z kryzysu w branży?

 

W kolejnych latach producenci samochodów podejmą decyzje o lokalizacji nowych zero- i niskoemisyjnych produktów. Decyzje te ukształtują mapę fabryk w Europie na kolejne dziesięciolecia. Jak zatem zapewnić Polsce najwyższą konkurencyjność wśród europejskich lokalizacji? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci, którzy wezmą udział w debatach i wystąpieniach podczas organizowanego przez Grupę MTP kongresu MOVE. Program wydarzenia przygotowywany jest we współpracy z Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego. Związek już od 30 lat działa na polskim rynku motoryzacyjnym.

 

Jest również największą organizacją w Polsce zrzeszającą pracodawców branży. Uczestnictwo PZPM jest gwarancją aktualności tematów rozmów i merytoryczności debat, które odbędą się podczas kongresu.

Jakub Faryś, prezes PZPM podczas Kongresu MOVE 2022, Fot. FOTOBUENO

Problematyka kongresu

Podczas tegorocznej edycji MOVE – International Mobility Congress zostanie poruszona tematyka:

 

  • Energetyki w branży motoryzacyjnej, ze szczególnym zwróceniem uwagi
    na zapewnienie energii dla pojazdów zeroemisyjnych, rozbudowy infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych;
  • Produkcji pojazdów, zwracając uwagę na perspektywę najbliższych 20 lat, realizację celów emisyjnych, zapewnienie zielonej energii dla produkcji pojazdów;
  • E-mobility na świecie – wymiany dobrych, zagranicznych praktyk
  • Finansowania elektromobilności, w tym budowa i finansowanie infrastruktury paliw alternatywnych, dopłaty do samochodów niskoemisyjnych;
  • Cyfryzacji branży motoryzacyjnej, w szczególności digitalizacji produkcji pojazdów, rozwiązań cyfrowych zwiększających efektywność emisyjną transportu drogowego oraz bezpieczeństwa danych;
  • Dotychczasowych doświadczeń samorządów i planów na przyszłość w obszarze wdrażania niskoemisyjnych środków transportu.

 

MOVE – International Mobility Congress 2023 odbędzie się 30 marca w Poznań Congress Center. Szczegóły na temat rejestracji oraz programu będą dostępne już wkrótce TUTAJ. Kongres współtowarzyszy targom Poznań Motor Show. Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP.

 

Źródło: Grupa MTP

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).