Kia Optima – błąd P1186 | MOTOFAKTOR

W naszym kolejnym materiale współtworzonym z TecRMI skupimy się na Kii Optimie (TF) 1.7 CRDi 4-cylindrowej z silnikiem Diesla.

Kod błędu:

  • P1186
  • Kontrola ciśnienia paliwa: przekroczone zbyt niskie ciśnienie we wszystkich zakresach prędkości obrotowej silnika

Symptomy usterki:

  • Silnik sporadycznie nie uruchamia się
  • Problemy przy rozruchu na zimno

Kontekst techniczny:

Ciśnienie w zasobniku paliwa na krótko spadło, a następnie ponownie wzrosło do około 280-300 barów. Wymieniono czujnik ciśnienia zasobnika paliwa.

 

Po dłuższym okresie przestoju powietrze dostaje się do układu paliwowego.

Możliwy środek zaradczy:

Sprawdzić połączenie elektrycznego złącza wtykowego grzałki filtra paliwa pod kątem przypalenia, w razie potrzeby wymienić elektryczne złącze wtykowe i/lub grzałkę filtra paliwa.

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).