Joanna Krężelok we władzach SDCM | MOTOFAKTOR

Joanna Krężelok we władzach SDCM

Joanna Krężelok, Dyrektor oddziału TMD Friction Services w Polsce, weszła w skład Zarządu SDCM. Jej kadencja potrwa 2 lata.

 

Dołączenie do zarządu stowarzyszenia to prestiżowe wyróżnienie dla szefowej polskiego oddziału TMD Friction, właściciela m.in. marki Textar. SDCM zrzesza działające na polskim rynku przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej, specjalizujące się w produkcji i dystrybucji części oraz w usługach. Reprezentuje interesy firm zatrudniających łącznie ponad 300 tysięcy pracowników. Organizacja działa na rzecz obrony wolności konkurencji i możliwości wyboru przez konsumentów oraz wpływa na decyzje legislacyjne dotyczące branży.

 

Dzięki przynależności do europejskich organizacji związanych z sektorem motoryzacyjnych CLEPA i FIGIEFA, przedstawiciele SDCM aktywnie uczestniczą też w tworzeniu prawa na szczeblu Unii Europejskiej.

 

Bardzo cieszę się z dołączenia do zarządu stowarzyszenia. Pozwoli mi to jeszcze bardziej zaangażować się w działania SDCM. To ważne, bo sytuacja wymaga zdecydowanej obrony interesów przemysłu i rynku motoryzacyjnego. Branża przechodzi nowe dla wszystkich, wręcz rewolucyjne przemiany. Musimy mierzyć się z wyzwaniami technologicznymi, dotyczącymi cyfryzacji, elektromobilności, postępującej automatyzacji czy nowych przepisów takich jak norma Euro7, w której opracowaniu pomaga TMD Friction – powiedziała Joanna Krężelok.

 

Oprócz przedstawicielki TMD Friction, do nowego zarządu SDCM weszli: Krzysztof Soszyński (Inter Cars), Adam Kapek (Moto-Profil), Mariusz Dankowski (Groupauto CEE) oraz Sławomir Welezinski (Delphi Technologies). Prezesem Zarządu został dotychczasowy dyrektor zarządzający SDCM Tomasz Bęben.

 

Źródło: TMD Friction

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).