SDCM ma nowe władze – Tomasz Bęben Prezesem Zarządu | MOTOFAKTOR

SDCM ma nowe władze - Tomasz Bęben Prezesem Zarządu

person Redakcja 24/05/2023

Za nami kolejne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM). Wybrano na nim przedstawicieli władz nowej kadencji.

Podczas Walnego Zebrania wyłoniono nowy Zarząd SDCM. W jego skład weszli: Joanna Krężelok – TMD Friction, Krzysztof Soszyński – Inter Cars, Adam Kapek – Moto-Profil, Mariusz Dankowski – Groupauto CEE oraz Sławomir Welezinski – Delphi Technologies. Prezesem Zarządu wybrany został jednogłośnie dotychczasowy dyrektor zarządzający SDCM Tomasz Bęben.

 

Dwa lata temu doszło w SDCM do dużych zmian organizacyjnych. Po oddaniu sterów SDCM przez Alfreda Franke zmieniła się rola Prezesa. Wspólnie z Zarządem nowy Prezes czuwał nad strategią działań Stowarzyszenia zostawiając pracę operacyjną powołanemu wówczas dyrektorowi zarządzającemu i biuru SDCM. Obecnie postanowiono wrócić do poprzedniego modelu.

Przez dwa ostatnie lata Zarząd i Członkowie SDCM obserwowali zaangażowanie, pracę i sposób, w jaki Tomek prowadzi nasze Stowarzyszenie. Przekonaliśmy się, że z sukcesem realizuje powierzoną rolę i spokojnie możemy przekazać mu stery. De facto wykonywał on już zadania, które w poprzednich latach realizował Alfred Franke. Cieszę się, że formalności stało się zadość, a obecny awans będzie przyczynkiem do jego dalszego rozwoju. Jako Członek Zarządu, będę dalej z satysfakcją wspierać SDCM i Tomka. Krzysztof Soszyński wiceprezes zarządu Inter Cars S.A.

 

We władzach Stowarzyszenia znaleźli się przedstawiciele producentów części motoryzacyjnych. W sumie cztery osoby zasiadły w organach nowej kadencji. Jednym z nich jest Joanna Krężelok z firmy TMD Friction, która także weszła w skład Zarządu SDCM.

Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia. Jeszcze bardziej będę mogła zaangażować się w działania SDCM. Jesteśmy w takim momencie, który wymaga zdecydowanej obrony interesów przemysłu i rynku motoryzacyjnego. SDCM jest głosem tego środowiska słyszalnym nie tylko w Polsce, ale i w Brukseli m.in. dzięki przynależności do CLEPA i FIGIEFA. W niektórych kwestiach członków SDCM wiele różni, ale w najważniejszych sprawach dotyczących naszej branży potrafimy określić wspólne cele i działać razem. Wierzę więc, że pomimo wielu wyzwań dalej będziemy mogli skutecznie działać na rzecz motoryzacji. Joanna Krężelok dyrektor oddziału TMD Friction w Polsce

 

Jak zmiany komentuje nowo wybrany prezes SDCM?

Przede wszystkim jeszcze raz chciałbym podziękować za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Gratuluję wszystkim wybranym do nowych władz SDCM. Znalazło się w nich znamienite grono ekspertów, z których wiedzy i doświadczenia będę skrzętnie korzystał. Dla mnie wybór na prezesa SDCM to bardzo duże wyróżnienie, ale i odpowiedzialność. Reprezentujemy interesy firm zatrudniających ponad 330 000 miejsc pracy, a motoryzacja w naszym kraju to ponad 8% polskiego PKB. Jest to więc bardzo ważna gałąź naszej gospodarki, którą czekają niespotykane dotąd przemiany i wyzwania związane nie tylko ze zmianami wywołanymi przez transformację w kierunku elektromobilności, ale także np. z digitalizacją. Tomasz Bęben prezes SDCM, członek Zarządu CLEPA

 

Źródło: SDCM

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).