Jarosław Kaczyński dementuje informacje o planie podatków na auta spalinowe | MOTOFAKTOR

Jarosław Kaczyński dementuje informacje o planie podatków na auta spalinowe

person Adrian Januszkiewicz 15/06/2022

W Programie 3 Polskiego Radia szef PiS Jarosław Kaczyński zadeklarował, że rząd nie ma zamiaru wprowadzać w najbliższych latach podatków na auta spalinowe.

 

Jednym z tematów poruszonych podczas wtorkowej wizyty Jarosława Kaczyńskiego w Programie 3 Polskiego Radia była kwestia zapisanych w KPO podatków od aut spalinowych, które mają zostać wprowadzone w ciągu kilku najbliższych lat. Przyznał on, że „nie było negocjacji, bo jednak rząd mający poparcie większości, której częścią, ale w ramach jednego klubu parlamentarnego, jest Solidarna Polska, ma pewną autonomię i pewne sprawy musi załatwiać sam„. – Nie można wszystkiego negocjować – dodał.

 

Szef PiS podkreślił jednak, że w tym momencie najważniejsze jest to, że cała ta zapowiedź, że nastąpi jakiś „atak” na samochody spalinowe w ciągu najbliższych 2 czy 3 lat w postaci tych wysokich podatków, to po prostu bajka. – Niczego takiego nie ma i nie mamy zamiaru niczego takiego robić – podkreślił.

 

Przypominamy, że wśród zapisów polskiego KPO zatwierdzonego przez KE są m.in:

 

  • Nowy podatek, którego wejście w życie zaplanowano na II kwartał 2026 r. mający na celu zniechęcić kierowców od kupowania m.in. aut używanych i zachęcić do wyboru pojazdów elektrycznych;
  • Wyższe opłaty przy rejestracji samochodów spalinowych od roku 2024, gdzie wysokość stawki ma być uzależniona od poziomu emisji CO2.

 

Źródło: polskieradio24.pl

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).