Jak szkolić się bez wychodzenia z warsztatu | MOTOFAKTOR

Jak szkolić się bez wychodzenia z warsztatu

person Redakcja 6/11/2023

Znalezienie czasu na szkolenia poza pracą, czy regularne poświęcanie go w ramach godzin pracy może okazać się trudne do zrealizowania.

Najważniejsze informacje o zasobach

Mechanicy samochodowi muszą być na bieżąco z najnowszymi technologiami i procedurami, aby zapewnić klientom jak najlepszą jakość usług. Jednocześnie warsztaty nie mogą pozwolić sobie, aby aktualnie naprawiany pojazd czekał miesiącami, aż mechanik ukończy kolejny oficjalny kurs.

Znalezienie czasu poza pracą, czy regularne poświęcanie go w ramach godzin pracy, na zapoznanie się z dzisiejszą szybko zmieniającą się technologią, może okazać się trudne do zrealizowania.

 

Warto zaplanować udział w dedykowanych kursach, aby zapewnić sobie i swoim współpracownikom dostęp do testów i certyfikatów, a także skorzystać z możliwości kontaktu z innymi mechanikami i doświadczonymi szkoleniowcami. Nie można też zapomnieć innych możliwościach zdobywania wiedzy.

Wydajność ma znaczenie

Wydajność jest jednym z głównych kryteriów pomiaru wyników, które mechanik stara się osiągnąć każdego dnia. Wydajność ma znaczenie, więc najlepiej jest jej sprzyjać, a nie przeciwdziałać. Przestoje w trakcie naprawy spowodowane przez wyszukiwanie długich i prawdopodobnie niejasnych instrukcji nie są korzystne ani dla mechanika, ani dla klienta.

Rozmowa ze współpracownikami jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ dzielenie się wiedzą w biznesie przyczynia się do rozwoju całego zespołu. Z drugiej strony, starszy współpracownik może nie zawsze być dostępny lub firma nie zatrudnia dużego zespołu. Ponadto, jeśli do takich sytuacji będzie dochodzić często, może to wpłynąć na poziom wydajności pozostałych pracowników.

Czy zaawansowana technologia może przynieść rozwiązanie?

Rozszerzona rzeczywistość może pewnego dnia stać się dostępnym rozwiązaniem w zakresie nauki w trakcie pracy: dostawcy usług edukacyjnych będą udostępniać treści do przesyłania strumieniowego za pośrednictwem narzędzi multimedialnych, podczas gdy my sami będziemy pracować nad rozwiązaniem danego problemu. Jednak w chwili obecnej wysoki koszt inwestycji w taki sprzęt stanowi zbyt dużą barierę dla większości mechaników w wielu warsztatach.

Mechanicy potrzebują łatwo dostępnego, prostego w użyciu rozwiązania do podnoszenia kwalifikacji, które nie wymaga dużego nakładu finansowego ani poświęcania dużej ilości czasu. Filmy instruktażowe i porady techniczne Delphi oferują wiedzę, której mechanicy potrzebują, aby podnieść swoje umiejętności, gdy tylko pozwala im na to ich harmonogram, oraz aby szybko uzyskać przydatne informacje w celu rozszerzenia oferty warsztatu.

 

Delphi Academy zapewnia dostęp do biblioteki pomocnych filmów instruktażowych i przewodników, aby umożliwić warsztatom szybkie zdobywanie niezbędnej wiedzy.

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).