Jak lepiej widzieć, jadąc pod słońce? | MOTOFAKTOR

Jak lepiej widzieć, jadąc pod słońce?

person Redakcja 26/07/2023

Dobrej jakości pióra wycieraczek przydają się latem. Wie to każdy, kto choć raz jechał „pod słońce” i miał smugi z źle oczyszczonej szyby refleksami.

 

TRICO zachęca użytkowników pojazdów do tego, aby dbać o dobrą widoczność o każdej porze roku. Latem warunki atmosferyczne są bardzo dobre, ale pojawiają się inne utrudnienia. Największym jest wspomniane, jaskrawe słońce. Innym problemem jest duża ilość owadów na szybach. Z jednej strony jest ich więcej w powietrzu, z drugiej – jeździmy nieco szybciej, a więc częściej się osadzają.

Prosty sposób na lepszą widoczność

Zapewnienie sobie możliwie jak najlepszej widoczności wymaga okresowego, starannego, ręcznego mycia szyby z obu stron i wyposażenia pojazdu w wysokiej jakości płyn do spryskiwaczy oraz markowe wycieraczki. Nie zaszkodzi dokupić płyn do usuwania owadów, którym warto spryskiwać szybę po każdej dłuższej podróży.

 

Szyby najlepiej myje się płynami do szyb, ale jeśli komuś brakuje czasu może skorzystać z praktycznych chusteczek, które na wszelki wypadek latem można wozić w bagażniku (zimą niestety zamarzają). W kwestii płynu ważna jest nie tylko jego skuteczność, ale także brak szkodliwości dla powłok lakierniczych.

Szkieletowe czy bezszkieletowe?

Kierowcy, którzy zdecydowali się na zakup nowych wycieraczek zastanawiają się często nad tym czy wybrać tradycyjny model szkieletowy, czy nowszy, bezszkieletowy. Ten pierwszy typ sprawdza się w autach, w których szyba nie jest zbyt mocno wyprofilowana. W pozostałych lepiej zainwestować w wycieraczki bezszkieletowe, które znacznie lepiej dopasowują się do szyby i lepiej przylegają do niej podczas jazdy autostradowej.

 

W przypadku wycieraczek bezszkieletowych TRICO z technologią Memory Curve Steel w piórze jest ukryta specjalna stalowa konstrukcja nośna, która po zamontowaniu do samochodu dopasowuje się do szyby, a później „zapamiętuje” swoje wykrzywienie. To coś w rodzaju odkształcenia plastycznego, które zapewnia idealną pracę pióra wycieraczki w każdym miejscu przylegania.

 

Użytkownik nie jest w stanie zobaczyć tej technologii, ale doskonale widzi efekt jej działania. Szyba jest oczyszczona dokładnie tak, jak to tylko możliwe.

TRICO Force

Posiadaczom szybkich samochodów, którzy często podróżują autostradami TRICO poleca wycieraczki z gamy TRICO Force. To solidnie zaprojektowane wycieraczki z opatentowanym spojlerem typu swept-wing, który radzi sobie z wiatrem o prędkości przekraczającej 220 km/h! Dzięki niemu sprawdzają się podczas szybkiej jazdy, ale nie tylko. Tego typu wycieraczki znacznie lepiej zachowują się podczas jazdy w silnym wietrze lub wtedy, kiedy na samochód oddziałuje pęd mijanej ciężarówki. Wycieraczki TRICO Force dostępne są w długościach od 14″ do 29″.

 

Chyba każdy kierowca zetknął się kiedyś z sytuacją, w której smugi na szybie w sposób istotny ograniczyły mu widoczność. Warto zatem unikać takich incydentów myjąc regularnie szybę i wymieniając wycieraczki. W kontekście poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego to naprawdę znikomy wysiłek – mówi Sławomir Lewczuk z TRICO.

 

Źródło: TRICO

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).