Izera: nowy prezes ElectroMobility Poland | MOTOFAKTOR

Izera: nowy prezes ElectroMobility Poland

Rada Nadzorcza ElectroMobility Poland, spółki prowadzącej projekt polskiego samochodu elektrycznego Izera, powołała Piotra Regulskiego na stanowisko prezesa zarządu.

Rada Nadzorcza ElectroMobility Poland S.A. zdecydowała o powołaniu na prezesa zarządu spółki Piotra Regulskiego. Nowy prezes zaczyna pełnić swoje obowiązki 20 maja 2024 r.

Decyzją Rady ze składu zarządu spółki ElectroMobility Poland z dniem 19 maja 2024 r. został odwołany Paweł Poneta, który od 8 kwietnia br. pełnił obowiązki prezesa zarządu. Paweł Poneta pozostaje w Radzie Nadzorczej EMP. W zarządzie spółki – na stanowisku członka zarządu ds. finansowych – pozostał Sławomir Bekier.

Piotr Regulski, prezes zarządu spółki ElectroMobility Poland
Piotr Regulski, prezes zarządu spółki ElectroMobility Poland

Piotr Regulski jest specjalistą w zakresie zarządzania strategicznego. Współpracował z firmami z branży usługowej, produkcyjnej i nowych technologii w kraju i za granicą. Do 2017 r. związany był z Grupą Impel, największą w Polsce grupą specjalizującą się w obsłudze procesów biznesowych i pomocniczych. Od 2019 r. był członkiem zarządu Ruch S.A., a w latach 2020-2021 pełnił funkcję prezesa zarządu tej firmy. W latach 2021-2022 zasiadał w zarządzie Energa Logistyka.

W pierwszej połowie maja br. władze Jaworzna podjęły decyzję o wydaniu pozwolenia na budowę zakładu produkcyjnego polskiego samochodu elektrycznego Izera. Fabryka ElectroMobility Poland będzie pierwszą inwestycją powstałą na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego. Zakład zostanie wybudowany w dwóch etapach z maksymalną roczną zdolnością produkcyjną 300 tys. samochodów. Pozwolenie zostało wydane dla etapu pierwszego, którego powierzchnia zabudowy wyniesie 169 tys. m2. Fabryka będzie zakładem wysoko zautomatyzowanym, co pozwoli na efektywną i innowacyjną produkcję samochodów elektrycznych. Do końca 2026 roku zatrudnienie w fabryce może znaleźć nawet 2000 osób.

Izera: jest pozwolenie na budowę fabryki

Wcześniej prezydent Jaworzna Paweł Silbert wystosował list otwarty ws. budowy fabryki Izery. Obiecywał w nim, że będzie walczył, aby budowa zakładu jednak się rozpoczęła. W marcu br. przetarg na realizację inwestycji ElectroMobility Poland w Jaworznie wygrała spółka akcyjna Mirbud.

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).