Inspekcja techniczna dostępna na OTOMOTO

Inspekcja techniczna dostępna na OTOMOTO

person Joanna Piszcz 13/02/2023

Nowa funkcja na OTOMOTO umożliwia zakup raportu o stanie pojazdu, przygotowanego na podstawie przeglądu, przeprowadzonego przez niezależnego inspektora.

 

Inspekcja techniczna OTOMOTO to szczegółowy przegląd techniczny samochodu przygotowywany przez jednego z profesjonalnych i doświadczonych niezależnych inspektorów. Inspekcja obejmuje 100 parametrów technicznych pojazdu, uwzględniających aspekty związane z wyglądem auta, mechaniką oraz bezpieczeństwem.

 

W raporcie z inspekcji uwzględnione zostaną także informacje dotyczące historii samochodu – dane dotyczące rejestracji, zmian właścicielskich i badań technicznych. Przed zamówieniem kupujący będą mieli możliwość pobrania przykładowego raportu – wzoru tego, jaki otrzymają po przeglądzie wybranego przez siebie samochodu. W ramach wcześniejszej współpracy z OTOMOTO inspektorzy przeprowadzili już w całej Polsce ponad 6000 inspekcji.

Inspekcja techniczna OTOMOTO to kolejna funkcja na platformie wspierająca demokratyzację wiedzy sprzedających i kupujących o samochodzie. Narzędzie jednocześnie daje większe poczucie bezpieczeństwa kupujących i podnosi wiarygodność ofert sprzedających. Korzystanie z Inspekcji może ułatwić i przyspieszyć decyzję o zakupie pojazdu, a to prosta droga do satysfakcji zarówno dla nowych posiadaczy samochodu, jak i tych, którzy zdecydowali się wystawić go na sprzedaż w naszej platformie. Agnieszka Czajka General Manager OTOMOTO

Jak skorzystać z inspekcji technicznej OTOMOTO

Aby skorzystać z inspekcji technicznej OTOMOTO i otrzymać dokładny raport stanu technicznego samochodu należy wejść na stronę otomoto.pl i wybrać interesującą ofertę sprzedaży samochodu. Przy ogłoszeniu pojawi się możliwość zakupu inspekcji technicznej – kliknięcie w przycisk przeniesie na stronę, na której po zalogowaniu na konto OTOMOTO, możliwa będzie finalizacja zamówienia. OTOMOTO po zaksięgowaniu opłaty za inspekcję skontaktuje się ze sprzedającym i umówi termin inspekcji w ciągu 24 godzin od zamówienia raportu przez kupującego. Pełen raport techniczny zamawiający otrzyma w ciągu kilku godzin po zakończeniu inspekcji pojazdu.

 

Możliwość zakupu inspekcji auta pojawi się przy ogłoszeniach dodawanych przez sprzedawców z miast, w których funkcja jest obecnie dostępna. W przypadku, jeśli sprzedawca nie wyrazi zgody na inspekcję samochodu, OTOMOTO zwróci 100% kosztów zamawiającemu raport z inspekcji.

Wprowadzając możliwość zakupu Inspekcji technicznej OTOMOTO rozszerzamy grupę potencjalnie zainteresowanych zakupem wystawionego samochodu na kupujących z całej Polski. Sprzedający, których oferta zostanie dodatkowo poparta obiektywną opinią inspektora, zyskają dodatkowe argumenty dla swoich klientów, by zachęcić ich do zakupu samochodu, szczególnie jeśli osobiste oględziny wymagają pokonania nieraz kilkugodzinnej trasy. Tomasz Sułkowski Head of Sales w OTOMOTO

Przydatne funkcje na OTOMOTO

Inspekcja techniczna OTOMOTO to jedno z wielu narzędzi zwiększających wiedzę kupujących o pojazdach wystawianych na OTOMOTO i jednocześnie podnoszących wiarygodność sprzedających, prezentujących swoją ofertę na platformie. Wśród pozostałych wymienić można obowiązkowy numer VIN, który pojawia się we wszystkich ofertach sprzedaży aut w OTOMOTO, oznaczenie zgodności danych z oferty z informacjami z CEPiK, czy raport historii pojazdu, który można zakupić dla wszystkich wystawionych w OTOMOTO samochodów.

 

Źródło: OTOMOTO

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).