Innowatorzy w motoryzacji nagrodzeni w Brukseli

Innowatorzy w motoryzacji nagrodzeni w Brukseli

person Joanna Piszcz 23/10/2023

18 października w Brukseli najlepsi innowatorzy otrzymali nagrody za innowacyjną doskonałość i pionierskie technologie w branży produkcji części motoryzacyjnych.

Podczas wydarzenia wyróżniono dwanaście najlepszych rozwiązań i podkreślono postęp technologiczny w kierunku transformacji bliźniaczej – zielonej i cyfrowej, ze szczególnym uwzględnieniem pojazdu definiowanego programowo (SDV).

Transformacja wymaga innowacji

Wręczone w Brukseli nagrody CLEPA Innovation Awards, stały się symbolem doskonałości i świadectwem nieustannego dążenia do innowacji. Była to już ósma edycja konkursu. Nagrody służą uznaniu znaczącej roli producentów części motoryzacyjnych w kształtowaniu przyszłej mobilności.

 

Dzięki oszałamiającym 30 miliardom euro inwestowanym rocznie w badania i rozwój, sektor motoryzacyjny jest największym prywatnym inwestorem w badania i rozwój w UE. W tegorocznych nagrodach wyróżniono najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne na rzecz bliźniaczej transformacji ekologicznej i cyfrowej, odzwierciedlające zmieniający się krajobraz branży, ze szczególnym uwzględnieniem pojazdów definiowanych programowo (SDV).

Nagrody służą ważnemu celowi – wyróżnieniu najnowszych technologii producentów części motoryzacyjnych i podkreśleniu wyjątkowych wysiłków podejmowanych w naszym sektorze. Koncentrujemy się na transformacji cyfrowej i ekologicznej, ponieważ wymagania transformacji cyfrowej i zrównoważonego rozwoju wymagają szybszych, bardziej zaawansowanych i różnorodnych rozwiązań – podkreślił Sekretarz Generalny Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Części Motoryzacyjnych. Benjamin Krieger CLEPA

 

W trakcie ceremonii wręczenia nagród zaprezentowano pionierskie rozwiązania wybrane w konkursie, który odbył się na początku tego roku. Wnioski zostały ocenione i poddane rygorystycznej analizie przez panel złożony z 41 członków jury, reprezentujących środowisko akademickie, przemysł i społeczność badawczo-innowacyjną.

W miarę przekształcania naszego przemysłu konieczne jest stworzenie atrakcyjnego otoczenia biznesowego, aby ustanowić niezbędne warunki umożliwiające osiąganie celów oraz umożliwić innowacje poprzez przyjęcie różnorodności technologii, co zmniejsza naszą zależność i pozwala nam szybciej i skuteczniej osiągnąć neutralność klimatyczną. Thorsten Muschal Prezes CLEPA

 

Eksperci ci oceniali każdą innowację, między innymi na podstawie jej wpływu i gotowości rynkowej.

Producenci części motoryzacyjnych z liczbą około dziewięciu tysięcy, są liderem w Europie pod względem nowych patentów składanych każdego roku. To oni, inwestując każdego roku ponad 30 miliardów euro w badania i rozwój, odgrywają kluczową rolę w unowocześnianiu i dostosowywaniu przemysłu motoryzacyjnego do nowych globalnych wymagań regulacyjnych i wyzwań społecznych. Coraz ważniejsze jest opracowywanie nowych technologii i systemów zapewniających wyższą wydajność w zakresie bezpieczeństwa, zrównoważonego rozwoju, łączności i komfortu. Tomasz Bęben prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych

Nagrodzeni w 2023 r.

Kategoria innowacje cyfrowe:

Bosch – Vehicle Motion Management
Hella Gutmann – Automatic Diagnostics
Marelli – Diorama Display
Qualcomm – Snapdragon Ride Flex System
Nagroda dla MŚP: Upstream – Cybersecurity and Data Management Platform for Connected Vehicles
Nagroda dla MŚP: Wayve – AV2.0

 

Kategoria zielone innowacje:

BremboBeyond Greenance Kit
Forvia Group Hydrogen Solutions – XL Hydrogen Tank
Forvia MATERI’ACT – NAFILean-R
MAHLE – SCT E-Motor Cooling Technology
Nagroda dla MŚP: Calyos – Micro Channel Heat Pipes
Nagroda dla MŚP: Mazaro – Single Stage Variable Transmission for E-drives

 

Źródło: SDCM

Zdjęcie: CLEPA

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).