Brembo wprowadza na rynek Beyond Greenance Kit | MOTOFAKTOR

Brembo wprowadza na rynek Beyond Greenance Kit

Brembo wprowadza na rynek nowy zestaw Brembo Beyond Greenance Kit. To przyjazne dla środowiska rozwiązanie zaprojektowano specjalnie do lekkich pojazdów użytkowych.
23/10/2023

 

Zestaw Brembo Greenance Kit, którego nazwa powstała z połączenia słów „GREEN” i „PERFORMANCE”, spełnia wymagania dotyczące niskiego wpływu na środowisko. Produkt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i ich świadomości ekologicznej, przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju przyjaznego naturze, przy zachowaniu najwyższej skuteczności hamowania, gwarantowanej przez produkty Brembo.

 

Greenance Kit to idealne połączenie wydajności z trwałością, zapewniające znacznie mniejszy wpływ na środowisko podczas hamowania poprzez redukcję emisji cząstek stałych: PM10 o 83%[1] i PM2,5 o 80%.

 

To pionierskie rozwiązanie gwarantuje wydłużone przebiegi i znaczną poprawę w zakresie całkowitego kosztu użytkowania pojazdów, zmniejszając go średnio o 15%. Zapewnia ono większą trwałość tarcz hamulcowych, wydłużając ich okres eksploatacji nawet trzykrotnie[2]. Prowadzi to do istotnych oszczędności podczas całego okresu eksploatacji pojazdu, co jest priorytetem dla kierowców zawodowych jeżdżących na długich dystansach oraz lekkimi pojazdami użytkowymi i w ramach floty samochodów.

 

Zestaw Greenance składa się z opracowanej wspólnie gamy innowacyjnych tarcz ze stopu aluminium i nowych klocków hamulcowych, co znacznie wzbogaca ofertę Brembo na rynku wtórnym. Do jego stworzenia zostało wykorzystane bogate dziedzictwo i doświadczenie firmy oraz jej ukierunkowanie na innowacje w sportach motorowych i na rynku oryginalnego wyposażenia (OE).

Dzięki ogromnemu technologicznemu know-how Brembo oraz ciągłym badaniom i rozwojowi technologii hamulcowych, zestaw Greenance Kit oferuje najbardziej zrównoważone rozwiązania zapewniające najwyższą wydajność. Produkt przeszedł testy homologacyjne ECE-R90, a także rygorystyczne testy drogowe, przeprowadzone przez techników firmy, zgodnie z wysokimi standardami Brembo.

 

Zestaw Greenance Kit jest częścią nowej serii produktów Brembo Beyond, obejmującej produkty projektowane z myślą o wprowadzaniu innowacji i zrównoważonego rozwoju w zakresie części zamiennych do wszystkich nowoczesnych pojazdów.

 

Zestaw Greenance Kit firmy Brembo został oficjalnie zaprezentowany w ubiegłym roku na targach Automechanika i jest już dostępny na rynku do najpopularniejszych europejskich modeli lekkich samochodów dostawczych, takich jak Citroën Jumper, Fiat Ducato i Talento, Ford Transit, Iveco Daily, Mercedes Vito i Sprinter, Nissan NV 300 i 400, Opel Movano i Vivaro, Peugeot Expert, Renault Master i Traffic, a także VW Crafter i Transporter.

 

Produkt można znaleźć w serwisach Bremboparts oraz TecDoc, a wkrótce zostanie on również zaprezentowany na targach Automechanika w Dubaju, AAPEX w Las Vegas i Automechanika w Szanghaju.

 

Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.

 

[1] 81% w porównaniu z oryginalnym wyposażeniem i -83% w porównaniu z rynkiem wtórnym emisji PM10

[2] W porównaniu z podobnym produktem z rynku wtórnego

 

Artykuł sponsorowany przez Brembo

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).