Industrie Saleri Italo przejmuje markę Ruville od firmy Schaeffler | MOTOFAKTOR

Industrie Saleri Italo przejmuje markę Ruville od firmy Schaeffler

Włoska firma z Florencji - Industrie Saleri Italo - która przejęła od Schaefflera markę Ruville - specjalizuje się w segmencie termiki w pojazdach samochodowych.

Założona w 1942 r. firma Industrie Saleri Italo S.p.A. to część Grupy Saleri, która jest liderem w opracowywaniu rozwiązań z zakresu termiki w pojazdach. Celem Grupy jest szybkie osiągnięcie pozycji głównego dostawcy technologii zarządzania ciepłem w pojazdach elektrycznych. Grupa działa w segmencie oryginalnego wyposażenia, od dawna jest też obecna na niezależnym rynku wtórnym.

 

Przejecie marki Ruville od firmy Schaeffler jest połączone z przejęciem CDC. S.r.l., włoskiego producenta części samochodowych do silników i podwozi na rynek wtórny.

Te operacje dobrze odzwierciedlają nasze zaangażowanie i strategię dla biznesu Aftermarket. Te dwie inwestycje uzupełniają się. Marka Ruville zapewnia szerokie międzynarodową rozpoznawalność dzięki swojemu bogatemu portfolio produktów, a C.D.C. zapewnia przemysłowy know-how i sprawność operacyjną w celu dostarczania wieloproduktowej oferty na rynek.

prezes Industrie Saleri Italo S.p.A. - Basilio Saleri

 

Dzięki strategicznym przejęciom Grupa Saleri ponownie wkracza na rynek samochodowych części zamiennych.

Znak towarowy Ruville jeszcze bardziej wzmocni postrzeganie Saleri jako wiarygodnego i solidnego partnera na poziomie globalnym. Ponadto C.D.C. została wybrana ze względu na swoje znaczące osiągnięcia, skonsolidowany łańcuch dostaw i platformę logistyczną. To – w połączeniu z doświadczeniem w zarządzaniu – sprawia, że ​​jest to idealna baza dla jednostki biznesowej Saleri Aftermarket.

dyrektor zarządzający w Industrie Saleri Italo S.p.A. - Matteo Cosmi

 

Aste Magherini i Francesco Giubbolini, byli właściciele CDC, zostali mianowani odpowiednio nowym dyrektorem generalnym i dyrektorem ds. zakupów w jednostce biznesowej Saleri Aftermarket.

 

Najbliższe miesiące zostaną poświęcone na dokończenie integracji, która już się rozpoczęła. Nowa jednostka biznesowa będzie w pełni funkcjonować na początku 2022 roku.

 

W związku z transakcją Schaeffler reorganizuje ofertę działu Automotive Aftermarket.

 

Źródło: Saleri

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).