Ikony Motoryzacji na PGE Narodowym

Ikony Motoryzacji na PGE Narodowym

Jeszcze do 25 lutego 2024 r. na PGE Narodowym w Warszawie można odwiedzać wystawę Inter Cars Ikony Motoryzacji, której partnerem tytularnym jest Inter Cars.

100 pojazdów o wartości ponad 100 milionów złotych – superauta i motocykle marzeń, gwiazdy motorsportu i ikony popkultury tworzą 3. edycję Wystawy Inter Cars Ikony Motoryzacji. Ekspozycję podzielono na strefy tematyczne. W strefie superaut marzeń można zobaczyć m.in. Ferrari F40, Hennessey Venom F5 czy Mercedes McLaren SLR.

O szczegółach dotyczących ekspozycji opowiada nam Wojciech Twaróg – Członek Zarządu Inter Cars SA.

To już jest kolejna edycja moto-wystawy. Czym wyróżnia się na tle poprzednich?

Wojciech Twaróg – Członek Zarządu Inter Cars SA.
Wojciech Twaróg – Członek Zarządu Inter Cars SA.

To już jest trzecia edycja wystawy Inter Cars Ikony Motoryzacji. Pierwsza spontanicznie odbyła się w dawnej Fabryce Norblina w Warszawie, druga już na PGE Narodowym. Obecna również została zorganizowana w tym miejscu, ale tym razem mamy do dyspozycji większą przestrzeń – rekordowe 3200 m kw.

Obecna edycja to także większa liczba aut i motocykli – ponad 100, a ich szacunkowa wartość to około 100 mln zł. Zdecydowanie podnosimy poziom, działamy z większym rozmachem i sądząc po zainteresowaniu, to myślę, że trafiliśmy z koncepcją.

Jakie perełki, których nie można ominąć, są prezentowane na wystawie?

Każdy znajdzie tu coś dla siebie, pokazujemy bardzo szeroki przekrój historii motoryzacji i rozwoju technologii i techniki na różnych płaszczyznach. Z pewnością hitem jest Hennessey Venom F5 –to jedyny egzemplarz w Europie, więc chociażby z tego powodu jest wyjątkowy. Absolutnym białym krukiem, jeśli chodzi o wyścigi DTM z lat 80-tych, jest Mercedes 190 Evo 2. Wyprodukowano ich około 500 sztuk. Jest tutaj z nami także kilka perełek z Japonii jak chociażby Nissan Skyline Gt-r R34 czy Honda NSX, w której tworzeniu uczestniczył nieżyjący już Ayrton Senna uważany za jednego z najlepszych kierowców w historii Formuły 1.

Czy zobaczymy także coś z polskiej motoryzacji?

Oczywiście – mamy dwa Maluchy, które uczestniczyły w Wielkiej Wyprawie Maluchów do Monte Carlo. To akcja charytatywna, którą organizujemy na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach we współpracy z kierowcą rajdowym Rafałem Sonikiem i Fundacją Inter Cars.

A co można zobaczyć w strefie motorsportu?

Strefa motorsportu to m.in. bolidy czołowych naszych zawodników z różnych dyscyplin, między innymi bolid polskiego zespołu Inter Europol Competition, którym zwyciężyli 24-godzinny wyścig Le Mans w 2023 r. To jest absolutnie nasza duma narodowa. Samochód prezentujemy w stanie dokładnie takim, w jakim dotarł na metę wyścigu, z całym zabrudzeniem torowym, z konfetti – to jest wspaniałe przeżycie.

wystawa Ikony Motoryzacji

Skąd pochodzą samochody prezentowane na wystawie?

Są to są samochody naszych znajomych, pasjonatów motoryzacji, kolekcjonerów. Większość pojazdów jest z Polski, ale też znajdzie się kilka z Europy. Część samochodów udostępnił nam nasz partner motoryzacyjny – Supercar Club Polska.

Wystawa Inter Cars Ikony Motoryzacji potrwa do 25 lutego 2024 r.

Zdjęcia: Inter Cars

 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).