IAG rozpoczyna działalność w Chorwacji | MOTOFAKTOR

IAG rozpoczyna działalność w Chorwacji

Po ekspansji w Czechach, na Węgrzech i w Polsce, dystrybutor samochodowych części zamiennych - International Automotive Group (IAG) - wchodzi na rynek chorwacki.
21/10/2022

 

Dyrektorem generalnym IAG Chorwacja jest Robert Antončić, który ma ponad 20-letnie doświadczenie na motoryzacyjnym rynku wtórnym. Przez większość swojego życia zawodowego pracował w Inter Cars, począwszy od 2005 roku jako CEO JC Auto Croatia, która w 2008 roku przekształciła się w Inter Cars Chorwacja. Do marca 2017 r. Robert Antončić był odpowiedzialny za rynek w Chorwacji, a później za Klaster Adriatica Inter Cars składający się z rynków Włoch, Słowenii, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny z ponad 45 filiami, 1000 pracowników i ponad 100 mln euro przychodów rocznie. W lutym 2021 Robert Antončić zakończył współpracę z Inter Cars i założył własną, odnoszącą sukcesy firmę.

Od lewej Robert Antončić, dyrektor generalny IAG Chorwacja i Tomas Kastil - prezes IAG

Zmotywowani dynamicznym rozwojem IAG na innych rynkach, w Chorwacji chcemy wdrożyć ten sam nowoczesny model franczyzy, który ma być alternatywą dla rynku. Oferujemy nowe, świeże podejście do biznesu i gwarantujemy znacznie szybszy zwrot z inwestycji w porównaniu z tradycyjnymi modelami franczyzowymi.

dyrektor generalny IAG Chorwacja - Robert Antončić

 

Od stycznia 2023 r. Chorwacja przystępuje do strefy euro i Schengen dlatego IAG wiąże duże nadzieje z tym rynkiem. IAG Chorwacja kieruje swoją ofertę do klientów i franczyzobiorców na razie w części kontynentalnej, a docelowo także w pozostałych rejonach kraju.

Podobnie jak na innych rynkach, w Chorwacji IAG zaoferuje klientom szeroki asortyment części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych z bogatym portfolio dostawców, zapewniając atrakcyjne warunki współpracy i najwyższy poziom profesjonalnej obsługi.

- Robert Antončić

 

International Automotive Group (IAG) rozpoczęła ekspansję w Europie w lutym 2022 r. od rynku czeskiego, gdzie oprócz magazynu w Pradze, działają filie w Brnie i Zlinie. Kolejne kierunki ekspansji to Węgry z filiami w miejscowościach Gyor i w Esztergom. IAG jest obecne także w Polsce z odziałem w Warszawie.

Obecność IAG W Europie

Nasza stabilna pozycja w Czechach i na Węgrzech, a także rozwój oddziału w Polsce pokazały, że na rynku jest miejsce dla nowego dystrybutora części zamiennych, prezentującego świeże podejście do biznesu, oferującego stabilny wzrost i bogatą ofertę części zamiennych. Rozpoczynamy ekspansję w Chorwacji i nie jest to jeszcze nasze ostatnie słowo.

prezes IAG - Tomas Kastil

 

IAG kieruje swoją ofertę do różnorodnych grup klientów. Firma oferuje jeden z najszerszych asortymentów części zamiennych o bardzo dużej dostępności głównie dla warsztatów samochodowych, sklepów, ale także kierowców.

 

Dane kontaktowe IAG Chorwacja:
IAG autodijelovi d.o.o.
Savska cesta 84, 10360 Sesvete
www.iagparts.hr
OIB: 97708246212
Robert Antončić, CEO
e-mail: robert.antoncic@iagparts.com

 

Zdjęcia: IAG

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).