IAG tworzy sieć oddziałów w Polsce | MOTOFAKTOR

IAG tworzy sieć oddziałów w Polsce

person Joanna Piszcz 8/06/2022

International Automotive Group (IAG) poszerza zespół i rozwija oddziały w Czechach i na Węgrzech. Teraz planuje utworzenie kilku filii w Polsce i szuka partnerów franczyzowych.

 

O wejściu do Europy nowego dystrybutora samochodowych części zamiennych informowaliśmy w lutym tego roku. Założycielem i prezesem IAG jest Tomas Kastil – były członek zarządu Inter Cars.

 

Oddziały IAG działają już w Czechach i na Węgrzech. Magazyn i jeden odział IAG są zlokalizowane w Pradze. Dwie kolejne filie w Czechach zostały uruchomione w Brnie i Zlinie. Oddział w Pradze osiągnął rentowność już po trzech miesiącach od uruchomienia.

 

Na Węgrzech odział IAG działa od kilku miesięcy w miejscowości Gyor, a 7 czerwca ruszył kolejny – w Esztergom. Szefem nowego oddziału jest József Kranyik, który posiada 28-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej.

 

O tym jak działa system franczyzowy IAG rozmawialiśmy niedawno z Tamarą Horváth – partnerem franczyzowym i kierownikiem oddziału IAG Hungary w Győr.

IAG gra z partnerami franczyzowymi w otwarte karty. Firma dzieli się ze mną nie tylko marżą generowaną w moim oddziale, ale także obrotem i bonusami marketingowymi od dostawców, co ma znaczący wpływ na moją rentowność i jest jednym z głównych powodów, dla których mogę osiągać zyski już dwa miesiące po otwarciu oddziału. Prowizja jest również wypłacana bezwarunkowo, więc nie ponoszę ryzyka nierealistycznych celów. Wydaje mi się to bardzo sprawiedliwe, ponieważ razem walczymy i wspólnie osiągamy nasze cele. Wszystko to jest bardzo ważne dla zrównoważonego rozwoju mojej firmy. mówiła nam Tamara Horváth partner franczyzowy i kierownik oddziału IAG Hungary w Győr

 

Po umocnieniu pozycji IAG na rynkach czeskim i węgierskim przyszedł czas na rozwój w Polsce. Od kwietnia tego roku działa filia w Warszawie. Prezesem IAG Polska jest Monika Małachowska – była segment manager w Inter Cars w latach 2007 – 2020. Z kolei stanowisko wiceprezesa objął Łukasz Ciecierski, w latach 2003 – 2021 zastępca kierownika segmentu w Inter Cars.

W maju zespół IAG powiększył się do 44 osób. Nasza stabilna pozycja w Czechach i na Węgrzech oraz umocnienie zespołu pozwalają nam przejść do kolejnego etapu rozwoju biznesu w Polsce – od czystego e-commerce do budowy oddziałów franczyzowych, tak jak robimy to w Czechach i na Węgrzech. Tomas Kastil prezes IAG

 

W związku z planami rozwoju w Polsce, IAG szuka partnerów franczyzowych. Nowe oddziały powstaną w Zgorzelcu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Legnicy i Bolesławcu. Chętni do dołączenia do zespołu IAG mogą kierować zgłoszenia na adres mailowy monika.malachowska@iagparts.com.

 

Zdjęcie: IAG

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).