Hyundai współtworzy centrum badań nad akumulatorami | MOTOFAKTOR

Hyundai współtworzy centrum badań nad akumulatorami

person Redakcja 28/07/2023

Grupa Hyundai Motor ogłosiła, wspólnie z Uniwersytetem Narodowym w Seulu (SNU), inaugurację centrum badawczego Joint Battery Research Center.

 

  • Hyundai Motor Group otwiera Joint Battery Research Centre na Uniwersytecie Narodowym w Seulu, w celu zabezpieczenia i rozwoju kluczowych technologii akumulatorów
  • Udana współpraca ma posłużyć osiągnięciu neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla i stworzeniu dobrze prosperującego ekosystemu badań nad akumulatorami
  • Centrum zbudowane na powierzchni 901 m2, na trzech piętrach, obejmuje siedem laboratoriów badawczych zajmujących się rozwojem i analizą akumulatorów
  • Współpraca ma na celu podjęcie 22 wspólnych projektów badawczych skupionych w czterech kluczowych dziedzinach, w tym na akumulatorach ze stałym elektrolitem i litowo-metalowych
  • Wprowadzenie zaawansowanej infrastruktury badawczej, takiej jak precyzyjny sprzęt do analizy akumulatorów, ma umożliwić badania i rozwój ukierunkowane na osiągnięcie masowej produkcji
  • Do 2030 roku, Hyundai Motor Group zamierza zainwestować ponad 30 miliardów KRW w celu ułatwienia badań w Joint Battery Research Center
  • Prezes wykonawczy Hyundai Motor Group, Euisun Chung, podkreśla zaangażowanie w osiągnięcie „przywództwa w elektryfikacji” poprzez wspólne wysiłki
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży — zapisz się na nasz newsletter

 

 

Wspólny wysiłek między Grupą Hyundai a SNU ma na celu rozwój technologii akumulatorów i wspieranie współpracy przemysłu i środowiska akademickiego, w celu zdobycia pozycji światowego lidera w dziedzinie akumulatorów.

 

Ceremonia otwarcia Joint Battery Research Center odbyła się w głównym kampusie Uniwersytetu Narodowego w Seulu i wzięli w niej udział znamienici goście, w tym Euisun Chung, prezes Hyundai Motor Group; Yong Wha Kim, prezes i dyrektor ds. technologii Hyundai Motor Group; Heung Soo Kim, wiceprezes wykonawczy i szef biura strategii globalnej Hyundai Motor Group; oraz Chang Hwan Kim, starszy wiceprezes i szef centrum rozwoju akumulatorów w Hyundai Motor Group.

 

Z Narodowego Uniwersytetu w Seulu w ceremonii inauguracyjnej uczestniczyli: Hong Lim Ryu, Prezydent Narodowego Uniwersytetu w Seulu; Yoo Suk Hong, dziekan Seoul National University College of Engineering; Seung Hwan Ko, zastępca dziekana ds. badań w College of Engineering; Jong Chan Lee, kierownik Szkoły Inżynierii Chemicznej i Biologicznej; oraz Jang Wook Choi, kierownik Joint Battery Research Center i profesor w Szkole Inżynierii Chemicznej i Biologicznej.

 

Wspólne centrum badań nad akumulatorami będzie punktem wyjścia dla technologii akumulatorów o ulepszonej wydajności i solidnym bezpieczeństwie, zgodnie z innowacjami Hyundai Motor Group w dziedzinie elektryfikacji. Oczekujemy, że najlepsi wykładowcy i absolwenci stworzą synergię z kompetentnymi badaczami Hyundai Motor Group, kładąc podwaliny pod różne innowacje, od podstaw akumulatorów po ich różne zastosowania – powiedział Hong Lim Ryu, Rektor Uniwersytetu Narodowego w Seulu.

 

Euisun Chung, Prezes Hyundai Motor podczas wystąpienia w Narodowym Uniwersytecie w Seulu 07-2023
Euisun Chung, Prezes Hyundai Motor podczas wystąpienia w Narodowym Uniwersytecie w Seulu, Fot. Hyundai

Nasza misja polegająca na opracowywaniu różnorodnej gamy rozwiązań mobilnych wyposażonych w zaawansowane akumulatory, wynika z naszego silnego zaangażowania w stworzenie zrównoważonego środowiska dla przyszłych pokoleń. Mamy nadzieję, że poprzez pionierskie wspólne wysiłki badawczo-rozwojowe umożliwimy wszystkim naukowcom osiągnięcie roli lidera w elektryfikacji branży mobilności – Euisun Chung, Prezes Hyundai Motor.

 

Wspólne centrum badawcze nad akumulatorami zaczęło nabierać kształtu w listopadzie 2021 roku, kiedy Grupa i Uniwersytet Narodowy w Seulu podpisały protokół ustaleń w sprawie „utworzenia wspólnego centrum badawczego nad bateriami oraz średnio- i długoterminowych wspólnych badań” w oparciu o konsensus w sprawie osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla i stworzenia ekosystemu badań nad akumulatorami.

 

Aby wspierać bliską współpracę między naukowcami, nowy ośrodek badawczy ma zapewnić specjalną przestrzeń do badań wyłącznie nad akumulatorami w rozbudowanym Instytucie Procesów Chemicznych Uniwersytetu Narodowego w Seulu, obejmującym trzy piętra (powierzchnia 901 m2). Będzie się on składał z siedmiu laboratoriów i sal konferencyjnych, wykorzystywanych do rozwoju baterii, analiz, pomiarów i procesów. To pierwszy raz, kiedy na Uniwersytecie Narodowym w Seulu zbudowano ośrodek badawczy specjalizujący się w akumulatorach do pojazdów elektrycznych (EV).

 

Wraz z otwarciem Joint Battery Research Center, Grupa będzie współpracować z najlepszymi ekspertami w dziedzinie akumulatorów w Korei, aby położyć podwaliny pod badania i rozwój technologii związanych z akumulatorami. Joint Battery Research Center ma na celu skupienie się na zaawansowanych badaniach nad wiodącymi technologiami akumulatorów nowej generacji, które mogą radykalnie wydłużyć zasięg pojazdu elektrycznego i skrócić czas ładowania, a także na badaniach nad technologią monitorowania stanu akumulatorów i innowacyjną technologią procesową.

 

Łącznie 22 wspólne projekty badawcze mają zostać przeprowadzone w czterech grupach, w tym dotyczących akumulatorów litowo-metalowych, akumulatorów ze stałym elektrolitem, systemów zarządzania akumulatorami (BMS) i technologią procesów akumulatorowych. W badaniach ma wziąć udział łącznie 21 profesorów oraz talentów z tytułem magisterskim i doktoranckim, z wybitnych koreańskich uniwersytetów. Aż 14 z 22 projektów badawczych ma być związanych z akumulatorami litowo-metalowymi i ze stałym elektrolitem, koncentrując swoje możliwości na opracowywaniu baterii nowej generacji.

 

W obszarze akumulatorów litowo-metalowych prowadzone mają być badania nad technologią pierwiastków litowo-elektrolitowych o wysokiej trwałości oraz analizą w celu zminimalizowania degradacji, natomiast w obszarze akumulatorów ze stałym elektrolitem prowadzone będą badania nad materiałami anodowymi na bazie siarczków, metody powlekania elektrodami/elektrolitami i aktywne materiały katodowe o ultrawysokiej gęstości energii.

 

Kluczową cechą Joint Battery Research Centre ma być skupienie się nie tylko na badaniach teoretycznych, ale także na badaniach i rozwoju, które uwzględniają produkcję masową. W przypadku ogólnych badań przemysłowych i akademickich dodatkowy czas i koszty są nieuniknione, aby zastosować wyniki badań w produktach dostępnych masowo.

 

W tym celu Centrum dysponuje infrastrukturą badawczą na tym samym poziomie, co najnowocześniejszy sprzęt stosowany w centrach badawczo-rozwojowych Hyundai Motor i Kia, na przykład sprzęt do precyzyjnej analizy akumulatorów, reometry o wysokiej precyzji, urządzenia do produkcji ogniw i urządzenia do pomiaru impedancji, aby wyniki badań uczelni można było szybko zastosować w produktach Grupy.

 

Ponadto Grupa wyznaczyła profesora Janga Wooka Choi, cenionego eksperta w dziedzinie akumulatorów, na szefa Joint Battery Research Center. Profesor Choi ma nadzorować ogólne projekty badawcze i zarządzanie rozwojem technologii.

 

Grupa będzie dysponować w pełni rozwiniętym systemem wsparcia, który ma pomóc Joint Battery Research Centre zabezpieczyć możliwości opracowywania wiodących w branży akumulatorów nowej generacji. Aby wesprzeć działalność badawczą centrum, do 2030 roku Grupa ma zainwestować ponad 30 miliardów KRW. Inwestycja obejmuje utworzenie centrum i przygotowanie aparatury eksperymentalnej.

 

Ponadto naukowcy z Hyundai Motor i Kia mają zostać wysłani do centrum, aby uczestniczyć jako członkowie wspólnego zespołu badawczego, maksymalizując synergię badawczą poprzez ścisłą komunikację i dzielenie się specjalistyczną wiedzą. W ramach konsultacji i seminariów na temat technologii akumulatorów mają zostać omówione spostrzeżenia i kierunki rozwoju, a także ma powstać organ konsultacyjny, który ma być regularnie zwoływany w celu wymiany informacji na temat światowych trendów i wyników w branży akumulatorów.

 

Przede wszystkim, Grupa chce utorować drogę Korei Południowej do stania się jednym z wiodących na świecie miejsc powstawania technologii akumulatorów, poprzez wspieranie wybitnych talentów w tym sektorze. Tymczasem, Grupa aktywnie promuje talenty nowej generacji, prowadząc różne programy współpracy branżowo-akademickiej we współpracy z wybitnymi uniwersytetami w Korei.

Fot. Hyundai

Hyundai Motor Group przyspiesza rozwój akumulatorów nowej generacji

Grupa Hyundai Motor ogłosiła niedawno w ramach „Dnia Inwestora”, że planuje zapewnić sobie światową pozycję lidera poprzez wyprodukowanie łącznie 3,64 miliona pojazdów elektrycznych do 2030 roku.

 

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu w opracowywaniu i masowej produkcji pojazdów elektrycznych, Grupa aktywnie stara się również o rozpoczęcie śmiałych inwestycji i możliwości rozwojowych w kluczowym sektorze akumulatorów. W szczególności Grupa planuje objąć wszystkie obszary akumulatorów poprzez stabilizację dostaw materiałów, wzmocnienie możliwości projektowania i zarządzania akumulatorami oraz rozwój akumulatorów nowej generacji.

 

Hyundai Motor zamierza zainwestować 9,5 miliarda KRW w ciągu najbliższych 10 lat, aby aktywnie poprawiać wydajność akumulatorów, rozwijać zaawansowane technologie dla akumulatorów nowej generacji i budować infrastrukturę.

 

W porównaniu z cenami z 2018 roku, koszt akumulatorów ma zostać obniżony o 75% w 2026 roku i o kolejne 45% w 2030 roku, aby zwiększyć przystępność cenową i praktyczność pojazdów elektrycznych. Około 2025 roku, akumulatory litowo-żelazo-fosforanowe (LFP), opracowane wspólnie z producentami akumulatorów, mają zostać po raz pierwszy zastosowane w nowych pojazdach elektrycznych.

 

Aby przyspieszyć rozwój akumulatorów litowo-metalowych i akumulatorów ze stałym elektrolitem oraz zweryfikować możliwości ich masowej produkcji, Hyundai Motor i Kia Uiwang Research & Development Center mają zakończyć w przyszłym roku budowę budynku badawczego. Baterie opracowane w tym budynku mają być wykorzystywane w różnych rodzajach mobilności, nie tylko w pojazdach elektrycznych, ale także takich, jak robotyka i zaawansowana mobilność powietrzna (AAM).

 

Grupa koncentruje się również na zapewnieniu możliwości zarządzania akumulatorami, które mogą zoptymalizować wydajność pojazdów elektrycznych. Grupa ma naciskać na wdrażanie pojazdów elektrycznych o większym zasięgu, dłuższym cyklu życia i bezpieczeństwie poprzez modernizację systemów zarządzania akumulatorami (BMS), a także technologii kondycjonowania akumulatorów, takich jak wstępne podgrzewanie i chłodzenie baterii.

 

W perspektywie średnio- i długoterminowej Grupa ma stworzyć dodatkowo system recyklingu zużytych baterii i surowców w celu ochrony środowiska i zapewnienia dostępu do zrównoważonych surowców. Grupa planuje zakończyć zrównoważony „cykl życia baterii”, w którym baterie są bezpiecznie odzyskiwane, a surowce wydobywane i ponownie wykorzystywane do produkcji baterii.

 

Grupa stale rozszerza współpracę zewnętrzną w celu zabezpieczenia potencjału akumulatorów, tworząc spółki joint venture z największymi producentami akumulatorów, takimi jak SK On i LG Energy Solution, w celu zapewnienia stabilnej podaży i popytu na akumulatory.

 

Współpraca z firmami, takimi jak Solid Power w USA, w celu zabezpieczenia elementów akumulatorów ze stałym elektrolitem i technologii procesowych; Solid Energy System (SES) w celu rozwoju akumulatorów litowo-metalowych, Grupa kontynuuje wspólne badania ze start-upami, a także inwestuje w rozwój akumulatorów nowej generacji. Otwarcie Joint Battery Research Center jest kontynuacją nieustających wysiłków Grupy na rzecz otwartej współpracy, z korzyścią dla wszystkich.

 

Źródło: Hyundai

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).