Hella sprzedaje Hellanor | MOTOFAKTOR

Hella sprzedaje Hellanor

Hella sprzedała norweską spółkę hurtową Hellanor firmie Aurelius Equity Opportunities SE & Co KGaA.

Zgodnie z porozumieniem między Hellą a Aureliusem nie została ujawniona kwota zakupu Hellanoru. Transakcja podlega zatwierdzeniu przez odpowiednie organy antymonopolowe, do którego ma dojść do końca roku.

Wraz z zakończeniem wycofywania się z działalności hurtowej rozwijamy strategiczne zmiany na naszym rynku wtórnym. W przyszłości w ten sposób jeszcze bardziej dopasujemy naszą ofertę produktów do naszych kompetencji w zakresie OE, szczególnie w dziedzinie oświetlenia i elektroniki, jednocześnie łącząc ją z naszą silną wiedzą w zakresie wyposażenia warsztatów. Przede wszystkim będziemy kontynuować rozszerzanie naszego działu rozwiązań naprawczych i wykorzystywać nowe możliwości rozwoju wynikające z cyfryzacji i zwiększania łączenia pojazdów w sieci.

dyrektor zarządzający odpowiedzialny za segmenty rynku wtórnego i zastosowań specjalnych w firmie Hella - dr Werner Benade

 

W związku ze strategiczną reorganizacją rynku wtórnego, Hella sprzedała we wrześniu tego roku firmy FTZ i Inter-Team szwedzkiej spółce Mekonomen.

 

Hellanor zatrudnia obecnie około 250 osób i osiągnął sprzedaż w wysokości około 70 mln euro w minionym roku podatkowym 2017/2018. Transakcja została przeprowadzona przy wsparciu finansowym Jefferies Financial Group (doradca finansowy), Freshfields Bruckhaus Deringer (radca prawny) i Ebner Stolz (Financial & Tax Due Diligence).

 

Źródło: Hella

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).