Hella sprzedaje Hellanor | MOTOFAKTOR

Hella sprzedaje Hellanor

person Adrian Januszkiewicz 14/11/2018

Hella sprzedała norweską spółkę hurtową Hellanor firmie Aurelius Equity Opportunities SE & Co KGaA.

Zgodnie z porozumieniem między Hellą a Aureliusem nie została ujawniona kwota zakupu Hellanoru. Transakcja podlega zatwierdzeniu przez odpowiednie organy antymonopolowe, do którego ma dojść do końca roku.

Wraz z zakończeniem wycofywania się z działalności hurtowej rozwijamy strategiczne zmiany na naszym rynku wtórnym. W przyszłości w ten sposób jeszcze bardziej dopasujemy naszą ofertę produktów do naszych kompetencji w zakresie OE, szczególnie w dziedzinie oświetlenia i elektroniki, jednocześnie łącząc ją z naszą silną wiedzą w zakresie wyposażenia warsztatów. Przede wszystkim będziemy kontynuować rozszerzanie naszego działu rozwiązań naprawczych i wykorzystywać nowe możliwości rozwoju wynikające z cyfryzacji i zwiększania łączenia pojazdów w sieci. dr Werner Benade dyrektor zarządzający odpowiedzialny za segmenty rynku wtórnego i zastosowań specjalnych w firmie Hella

 

W związku ze strategiczną reorganizacją rynku wtórnego, Hella sprzedała we wrześniu tego roku firmy FTZ i Inter-Team szwedzkiej spółce Mekonomen.

 

Hellanor zatrudnia obecnie około 250 osób i osiągnął sprzedaż w wysokości około 70 mln euro w minionym roku podatkowym 2017/2018. Transakcja została przeprowadzona przy wsparciu finansowym Jefferies Financial Group (doradca finansowy), Freshfields Bruckhaus Deringer (radca prawny) i Ebner Stolz (Financial & Tax Due Diligence).

 

Źródło: Hella

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).