Hankook Tire po raz trzeci z rzędu w indeksie DJSI | MOTOFAKTOR

Hankook Tire po raz trzeci z rzędu w indeksie DJSI

person Adrian Januszkiewicz 28/09/2018

Hankook Tire jest trzeci rok z rzędu wpisany w indeks Dow Jones Sustainability World Indices.

Wpis na listę tego prestiżowego indeksu jest wyrazem zaangażowania firmy w politykę środowiskową, zarządzanie systemem dostaw, odpowiedzialność społeczną czy w życie społeczne.

 

Spośród 2521 firm z branży podzespołów samochodowych, które zostały poddane ocenie DJSI, niezmiennie od 3 lat firma Hankook Tire jest uznawana za jedną z najbardziej wyróżniających się spółek. Uzyskała ona wysokie oceny w obszarach polityki środowiskowej i systemów zarządzania, zarządzania łańcuchem dostaw, politykę korporacyjną oraz filantropię. W zakresie etyki biznesu firma Hankook Tire wykazała ogromny postęp. Całościowo spółka uzyskała świetne rezultaty na wszystkich trzech płaszczyznach zarządzania: gospodarczej, środowiskowej oraz społecznej.

 

Obejmujące całą firmę, proaktywne i nieustanne działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu wydają się być składnikami tego sukcesu. Firma Hankook Tire postawiła sobie wysoko poprzeczkę i współpracowała z różnorodnymi udziałowcami na całym świecie, aby zostawić po sobie pozytywny ślad w społeczeństwie.

 

W 2018 r. firma Hankook Tire wyznaczyła średnio i długoterminowe cele z zakresu badań dotyczących zrównoważonego rozwoju – Renewable, Recycling, Reusable and Reducing (ang. odnawianie, recykling, ponowne użytkowanie, redukowanie) – aby zyskać pewność, że użytkowanie produktów firmy będzie prowadziło do poprawy stanu środowiska. Najważniejszym wyznaczonym celem jest stworzenie do 2045 r. opon, które można wytworzyć w całości ze zrównoważonych surowców. Dodatkowo od końca 2017 r. firma Hankook Tire pracowała nad kwestią zrównoważonego rozwoju w produkcji kauczuku naturalnego w całym łańcuchu handlowym, włączając rolników, handlowców i podmioty przetwarzające. Producent opon współpracował z globalnymi konsultantami w branży: organizacjami pozarządowymi, dostawcami kauczuku, producentami i kluczowymi klientami, aby stworzyć własną politykę zrównoważonego rozwoju: Natural Rubber Sustainability (NRS). Firma dąży również do stworzenia jeszcze bezpieczniejszego i zdrowszego środowiska pracy, na przykład ustalając procesy filtrowania wstępnego dla chemikaliów objętych międzynarodowymi regulacjami.

Zostać uwzględnionym w notowaniach indeksu DJSI World trzeci raz z rzędu to ogromny zaszczyt i jednocześnie dowód na to, że firma Hankook Tire zmierza we właściwym kierunku ze swoimi wysiłkami z zakresu zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy świadomi, że przetrwanie firmy na światowym szczycie w tym ciągle zmieniającym się środowisku wymaga udoskonalania wyników we wszystkich wymiarach: gospodarczym, środowiskowym i społecznym. Na swojej dalszej drodze firma Hankook Tire będzie kontynuowała wprowadzanie innowacji i podejmowała wyzwania zarówno wewnątrz firmy, jak i na zewnątrz, w celu napędzania pozytywnego wzrostu we wszystkich częściach świata. Hyun Bum Cho Prezes i CEO firmy Hankook Tire

 

DJSI jest najbardziej wpływowym światowym indeksem, który ocenia zrównoważony rozwój i inwestycje w korporacjach. Śledzi on wszystkie korporacyjne aspekty, w tym wpływy finansowe, środowiskowe i społeczne. Został on stworzony wspólnie przez S&P Dow Jones Indices i RobecoSAM. Na indeksie znajdują się liderzy z każdej branży, wyłonieni na podstawie oceny zrównoważonego rozwoju.

 

W lipcu firma Hankook Tire otrzymała nagrodę Corporate Social Responsibility Award (nagroda społecznej odpowiedzialności biznesu) od Groupe Renault podczas ceremonii rozdania nagród dostawcom w 2018 r. Jest to kolejny dowód na to, że firma Hankook Tire promuje zrównoważony rozwój na światowym poziomie.

 

Źródło: Hankook Tire

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).