Goodyear i PKM Tychy nawiązują współpracę | MOTOFAKTOR

Goodyear i PKM Tychy nawiązują współpracę

person Redakcja 7/09/2023

Autobusy miejskie w Tychach zostaną wyposażone w opony jednej z marek należących do firmy Goodyear w wyniku przetargu tyskiego PKM.

 

PKM Tychy i Goodyear znalazły też dodatkowe pole do współpracy – eksperci Goodyear przeprowadzili cykl szkoleń dla pracowników tyskich zakładów, by wzmocnić doświadczenie zespołu i pomóc w wydłużeniu żywotności opon wykorzystywanych w taborze autobusowym.

 

Jesteśmy firmą, która produkuje i sprzedaje opony, ale nigdy na samych oponach nie poprzestaje. Staramy się oferować naszym partnerom wartość dodaną, czy to w postaci rozwiązań Goodyear Total Mobility optymalizujących działanie flot, czy w postaci szkoleń dla załogi jak w przypadku tyskiego PKM – powiedział Waldemar Jarosz, Sales General Manager Commercial Goodyear EEN.

 

Do PKM Tychy trafią opony autobusowe SAVA CITY U4 w rozmiarze 275/70R22.5. SAVA to jedna z marek z szerokiego portfolio firmy Goodyear. Opona SAVA CITY U4 to wytrzymała opona autobusowa do stosowania na wszystkie osie, zapewniająca większą wydajność floty. Umożliwia wykonywanie długich przebiegów przy równomiernym zużyciu opony, charakteryzuje się dobrą skutecznością hamowania na mokrej nawierzchni i niskim poziomem hałasu.

 

Szkolenia dla pracowników PKM Tychy przeprowadzone przez ekspertów Goodyear dotyczyły szeroko rozumianej gospodarki ogumieniem. W części teoretycznej poruszano takie tematy jak podstawy budowy pojazdów, mechanika, geometria, oznaczenia opon, uszkodzenia opon i ich naprawa, prawidłowa eksploatacja czy bieżnikowanie opon. Załoga PKM miała też okazję poznać pakiet rozwiązań Proactive Solutions pozwalających optymalizować działanie flot – administrowanie, konserwację opon i zarządzanie przestojami. W części praktycznej, pracownicy mogli wypróbować aplikację Goodyear Tire Optix służącą do proaktywnego zarządzania oponą poprzez regularne kontrole jej jakości w trakcie użytkowania, a także pogłębić wiedzę w kwestii weryfikacji stanu karkasów.

 

Eksperci Goodyear przekazali naszym pracownikom cenną wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Jesteśmy przekonani, że przyczyni się ona do wydłużenia żywotności opon wykorzystywanych w autobusach naszego przedsiębiorstwa – powiedział Daniel Szczurek, Dyrektor ds. Przewozów Pasażerskich w PKM Tychy.

 

PKM Tychy dysponuje flotą 157 autobusów, wśród których znajdują się pojazdy z napędem alternatywnym CNG w ilości ponad 80% całości floty. Tabor, którym PKM realizuje usługi publicznego transportu zbiorowego spełnia wymagania norm spalin EURO oraz emisji hałasu i drgań. Z uwagi na bezpieczeństwo większość pojazdów wyposażona jest w systemy wspomagające układ hamowania, gaszenia komory silnika oraz monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. W trosce o osoby niepełnosprawne bądź ograniczone ruchowo autobusy są niskopodłogowe, a mikrobusy nisko wejściowe. Jednocześnie, aby zapewnić pasażerom wysoki komfort podroży pojazdy posiadają klimatyzacje cało-pojazdowe, ładowarki USB, bezpłatne Wi-Fi oraz odpowiednią ergonomię przestrzeni pasażerskiej

 

Źródło: Goodyear

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).