Goodyear FIA ETRC w Poznaniu już w ten weekend! | MOTOFAKTOR

Goodyear FIA ETRC w Poznaniu już w ten weekend!

Już w najbliższy weekend, 24-25 czerwca, na Torze Poznań odbędzie się 3. runda wyścigów ciężarówek z serii Goodyear FIA European Truck Racing Championship.

 

Do walki o zwycięstwo stanie 13 kierowców, wśród nich m.in. Norbert Kiss, w FIA ETRC uznawany za najszybszego kierowcę swojego pokolenia, który będzie bronił tytułu mistrza z 2022 roku. Goodyear jest wieloletnim partnerem i sponsorem tytularnym wyścigów FIA ETRC. Zmaganiom na torze będą towarzyszyć liczne atrakcje dla kibiców, w tym specjalna strefa z interaktywnym show roomem przygotowana przez Goodyear.

 

Tor Poznań jest jedynym nowym punktem dodanym do tegorocznego kalendarza zmagań. Kibicie będą mogli obserwować fascynujące pojedynki kierowców z całej Europy, w tym sześciokrotnego zdobywcy tytułu Jochena Hahna (DE) i czterokrotnego, aktualnego mistrza Europy Norberta Kissa (HUN).

 

Wszyscy zawodnicy będą ścigać się wyłącznie na oponach Goodyear, co zapewnia jednolitą platformę do rywalizacji. Opony wyścigowe są zbudowane na podobnej osnowie co opony do codziennej jazdy, natomiast bieżnik i mieszanka gumowa zostały w nich zmodyfikowane, aby zapewnić przyczepność na mokrych i suchych nawierzchniach oraz pomóc w rozpraszaniu ciepła wytwarzanego przez ważące 5,3 tony ciężarówki rozpędzające się do prędkości ponad 160 km/h.

 

Akcja na torze rozpocznie się już w piątek od sesji treningowej. Wyścigi z serii Goodyear FIA ETRC wystartują w sobotę o godz. 12:45 i zostaną poprzedzone kwalifikacjami o godz. 10:00. Pełen harmonogram weekendowych zmagań na Torze Poznań jest dostępny TUTAJ.

Fot. Richard Kienberger

Motorsportowa feta na Torze Poznań

Zmaganiom ponad 1200-konnych ciągników, które od 0 do 100 km/h rozpędzają w kilka sekund niczym prawdziwe wyścigówki, towarzyszyć będą liczne atrakcje dla kibiców w każdym wieku, w tym m.in. strefa fanzone, gdzie będzie można spróbować swoich sił na symulatorze dachowania, strefa dla dzieci z „dmuchańcami” i animacjami oraz rozbudowana przestrzeń gastronomiczna z foodtruckami. Przy okazji wyścigowej imprezy obędzie się także zlot specjalnie zmodyfikowanych ciężarówek, zarówno współczesnych, jak i historycznych.

 

Jedną z atrakcji towarzyszących wyścigom Goodyear FIA European Truck Racing Championship w tym sezonie jest specjalna ciężarówka pokazowa z mobilnym show roomem na pokładzie, która podróżuje po Europie w ramach kampanii Goodyear Drive Results Tour 2023. W jednym miejscu będzie można zapoznać się nie tylko z najnowszymi oponami, ale także ze wszystkimi rozwiązaniami z zakresu mobilności, takimi jak systemy Goodyear TPMS, Goodyear CheckPoint czy Goodyear DrivePoint. Wszystkie są połączone z nowoczesnymi aplikacjami i wspierane przetwarzaniem danych, odpowiadając na potrzeby wymagającego ekosystemu transportowego.

 

Bilety na wyścigowy weekend można nabyć TUTAJ.

 

Osoby, które nie będą mogły dotrzeć do Poznania mogą śledzić zmagania live na Torze Poznań TUTAJ.

Fot. Richard Kienberger

Źródło: Goodyear

Zdjęcie główne: Richard Kienberger

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).