Goodyear DrivePoint - kolejne narzędzie dla flot | MOTOFAKTOR

Goodyear DrivePoint - kolejne narzędzie dla flot

person Adrian Januszkiewicz 28/06/2021

Goodyear wprowadził do swojej oferty dla flot DrivePoint, bardzo łatwy w obsłudze system monitorowania ciśnienia w oponach.

DrivePoint dołącza do istniejących już rozwiązań TPMS i czytnika najazdowego Drive-Over-Reader w zakresie inteligentnego monitorowania opon, dostępnych w ramach kompleksowej oferty Goodyear Total Mobility obejmującej także opony premium i ogólnoeuropejską sieć serwisową.

Dzięki systemowi DrivePoint sprawdzanie ciśnienia w oponach trwa zaledwie kilka sekund. Regularne kontrole pomagają wydłużyć czas sprawności, jednocześnie maksymalizując efektywność paliwową i zmniejszając emisję dwutlenku węgla przez flotę. Obok innych naszych zaawansowanych i predykcyjnych systemów jest to łatwe do zainstalowania rozwiązanie, które spełni potrzeby wielu menadżerów, którzy chcą maksymalnie wydłużyć czas sprawności swoich flot, jednocześnie obniżając koszty operacyjne. Alberto Villarreal dyrektor zarządzający ds. rozwiązań flotowych Goodyear

Łatwa instalacja i dostęp do danych

System Goodyear DrivePoint składa się z czujników ciśnienia umieszczonych na  zaworach opon i odbiorników zasilanych bateriami, które odczytują stan ciśnienia we wszystkich oponach natychmiast po przejechaniu przez nie pojazdu.

 

Zebrane dane są przesyłane do chmury Goodyear, co zapewnia łatwy dostęp i raportowanie za pośrednictwem mobilnych i internetowych aplikacji Goodyear Fleet Manager, dostępnych dla systemów IOS i Android. Jeśli ciśnienie jest niższe od zalecanego, menedżer floty otrzymuje natychmiastowe powiadomienie, co pozwala uniknąć potencjalnej awarii opony, która mogłaby spowodować zatrzymanie pojazdu i dodatkowe koszty.

Czujnik systemu DrivePoint z bliska

To nowe rozwiązanie nie wymaga demontażu opony, ponieważ czujniki można szybko zainstalować na zaworach, co zmniejsza złożoność procesu i związane z nim przestoje. Narzędzie to zostało opracowane specjalnie dla firm transportowych i logistycznych, które poszukują łatwego w użyciu, a jednocześnie bardzo wydajnego rozwiązania do monitorowania ciśnienia w oponach.

DrivePoint stanowi efektywną kosztowo alternatywę dla naszych klientów. My zajmujemy się kompletną instalacją, a system wymaga minimalnej obsługi. Dzięki temu rozwiązaniu menadżerowie flot są na bieżąco informowani o poziomie ciśnienia w oponach każdego pojazdu, co umożliwia bardziej efektywne planowanie konserwacji. Częste kontrole opon w pojazdach pomagają zmniejszyć ryzyko opóźnienia dostaw z powodu przestoju pojazdu. Zapewniają jednocześnie maksymalne bezpieczeństwo, wydajność i zrównoważony rozwój. Koncentrujemy się na dostarczaniu rozwiązań, które przynoszą korzyści operatorom flot i jednocześnie stanowią wartość dodaną dla ich klientów. Alberto Villarreal

 

Źródło: Goodyear

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).