Driving Academy w programie EV Experience 2023 | MOTOFAKTOR

Driving Academy w programie EV Experience 2023

person Adrian Januszkiewicz 24/04/2023

Już 26-27 maja na Torze Modlin rozpocznie się EV Experience – największy w Polsce test samochodów elektrycznych. Program eventu wzbogaci Driving Academy.

 

Druga edycja EV Experience – największego w Polsce, otwartego dla publiczności testu samochodów elektrycznych – organizowana jest przez Fundację EV Klub Polska oraz PSPA. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-27 maja na podwarszawskim Torze Modlin. EV Experience stanowi unikalną okazję, by w jednym miejscu nie tylko zobaczyć, ale również przetestować w praktyce większość dostępnych na polskim rynku pojazdów elektrycznych. Każdego dnia na pięciu torach zrealizowanych zostanie ponad 1000 jazd testowych.

 

Według raportu PSPA „Polish EV Outlook 2023” już za niecałe trzy lata po polskich drogach może jeździć ponad 6 razy więcej samochodów elektrycznych (BEV) niż obecnie. Wraz z rosnąca popularnością zeroemisyjnych pojazdów powiększa się także liczba elektromobilnych kierowców. Znaczna część z nich to kierowcy flotowi – firmy odpowiadają za ponad 80% rejestracji samochodów elektrycznych w Polsce. Z myślą o tej grupie, podczas EV Experience, przygotowano Driving Academy – szkolenie z zakresu bezpiecznej jazdy e-samochodami pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Driving Academy odbędzie się 26 maja w ramach Business Day (26.05) na specjalnie zaprojektowanym odcinku Toru Modlin, który symuluje trudne warunki drogowe. Na sekcji treningowej o długości 2,4 km (wraz z 250-metrową długą prostą), z 4 płytami poślizgowymi wyposażonymi w 2,5 metrowe kurtyny wodne zrealizowanych zostanie 6 modułów szkoleniowych z wykorzystaniem ponad 40 różnych modeli aut elektrycznych.

 

Wysoki moment obrotowy, duża moc i większa masa pojazdów elektrycznych wymagają pewnego przyzwyczajenia, obycia oraz wyrobienia umiejętności radzenia sobie również w nieprzewidzianych sytuacjach drogowych. W tym celu organizujemy profesjonalne jazdy szkoleniowe dla kierowców pojazdów flotowych, którzy na co dzień korzystają z pojazdów bateryjnych lub w niedługim czasie usiądą za ich kierownice. Nasze szkolenie będzie uzupełnieniem bogatego programu EV Expererience, który tylko podczas dnia biznesowego obejmować będzie 1000 jazd testowych najnowszymi samochodami elektrycznymi dostępnymi na polskich rynku – tłumaczy Albert Kania, Senior New Mobility Manager PSPA.

 

Akademia jazdy to niejedyne atrakcje, jakie czekają na uczestników pierwszego dnia EV Experience. Dla gości przygotowano także jazdy na torze 1, który liczy 1,2 kilometra i posiada aż 22 zakręty. W tej sekcji do dyspozycji kierowców będą samochody usportowione. Dodatkowo udostępniony zostanie specjalny tor off-road’owy, na którym będzie można sprawdzić możliwości wybranych pojazdów elektrycznych wyposażonych w napęd na cztery koła. Ponadto nie zabraknie strefy zeroemisyjnych samochodów dostawczych, jak też mikromobilności.

Podczas Bussines Day zaplanowano także prelekcje edukacyjne, w tym rozmowy z praktykami e-mobility. Oprócz tego goście wydarzenia będą mieli dostęp do strefy EXPO, gdzie swoje portfolio zaprezentuje kilkudziesięciu wystawców oferujących m.in. najnowsze modele zasilane z akumulatorów czy rozwiązania infrastrukturalne. Uczestnicy wydarzenia będą mogli również korzystać ze wszystkich atrakcji przygotowanych w strefach (VIP Zone, Scena DJ, Zlot Food Trucków, Kids Zone, Studio TV, Centrum Edukacyjne, Gaming Zone – symulatory jazdy).

 

Z przeprowadzonego w zeszłym roku przez Minds & Roses dla OTOMOTO badania wynika, że aż ¾ Polaków nie tylko nie jeździło nigdy samochodem elektrycznym, ale też nie zna nikogo, kto nim jeździł. Brakuje nam doświadczenia, a takie wydarzenie jak EV Experience, jak sama jego nazwa wskazuje, jest doskonałą okazją, by to doświadczenie zdobyć. Nie mam wątpliwości, że do otwarcia na elektromobilność potrzebne jest osobiste poznanie tej technologii. Sprawdzenie się za kierownicą elektryka, uczestnictwo w szkoleniu techniki jazdy i rozmowa z tymi, którzy na co dzień poruszają się samochodami zeroemisyjnymi to najlepsza droga do zbudowania własnej opinii o tych pojazdach, a co za tym idzie – rozważenia możliwości zakupu elektryka przy wyborze kolejnego auta – mówi Agnieszka Czajka, General Manager OTOMOTO.

 

Jeśli zarządzasz flotą pojazdów, planujesz jej elektryfikację, a może dla Twojego biznesu i Twoich pracowników ważna jest ochrona klimatu, zrównoważony rozwój i ekologiczny transport, to BUSSINES DAY w ramach EV Experience jest właśnie dla Ciebie!

EV Experience odbędzie się w dniach 26-27 maja 2023 r. na Torze Modlin – zlokalizowanym w Nowym Dworze Mazowieckim (ok. 40 km od Warszawy). Dzień pierwszy przeznaczony jest dla biznesu (26.05). Drugi dzień wydarzenia (27.05) będzie otwarty dla każdego zainteresowanego elektromobilnością. Po zakupieniu biletu na dzień otwarty (39 zł), uczestnicy EV Experience będą mogli m.in. skorzystać z jazd testowych, uczestniczyć w zawodach na symulatorach, być świadkami największego w Polsce zlotu samochodów zeroemisyjnych oraz wyścigów kierowców aut elektrycznych. Najważniejsze informacje o drugiej edycji EV Experience można na bieżąco śledzić na oficjalnych profilach EV Klubu Polska oraz PSPA (Facebook, Instagram, Twitter i LinkedIn).

 

Źródło: PSPA

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).