EV Drivers’ Choice GEVA Awards 2023 rozdane | MOTOFAKTOR

EV Klub Polska, jako jeden z pomysłodawców nagrody EV Drivers’ Choice GEVA Awards, podczas EV Experience wyróżnił najlepsze samochody elektryczne na świecie.

 

Samochody otrzymujące nagrody EV Drivers’ Choice GEVA Awards wybierane są przez kierowców pojazdów elektrycznych, reprezentujących zrzeszone w Global EV Drivers’ Alliance (GEVA) 63 organizacje użytkowników EV z 37 państw z całego świata. W pierwszej edycji konkursu, wyboru można było dokonać spośród przeszło 120 modeli zeroemisyjnych pojazdów.

 

Jest to wyjątkowy moment, gdyż nagrody EV Drivers’ Choice GEVA Awards rozdawane są po raz pierwszy w historii. Wyjątkowości tej edycji dodaje fakt, że użytkownicy aut elektrycznych z całego świata mogli oddać głos na modele, które są dostępne na rynkach, gdzie działają organizacje zrzeszone w ramach Global EV Drivers’ Alliance. Dzięki temu konkursowi dowiedzieliśmy się, które auta elektryczne są najbardziej doceniane przez kierowców EV – mówi Łukasz Lewandowski, Prezes EV Klub Polska.

 

Sam proces głosowania był wyjątkowo prosty. Wystarczyło wejść na stronę plebiscytu, wskazać wybrany model EV, podać informację o kraju swojego pochodzenia i krótko uzasadnić dokonany wybór. Następnie nadesłane zgłoszenia przeanalizowała kapituła i na tej podstawie wytypowała zestawienie TOP10, w tym również najlepszy samochód elektryczny świata.

 

Wśród wyróżnionych znalazły się takie pojazdy jak: TOP10Mercedes-Benz EQS, TOP9Renault Megane E-Tech, TOP8Volkswagen ID.3, TOP7BMW i4, TOP6Ford Mustang Mach-E, TOP5Skoda Enyaq iV, TOP4Nissan Ariya. Walka o miano najlepszego samochodu elektrycznego roku toczyła się pomiędzy trzema rywalami. Hyudani IONIQ5, KIA EV6 oraz Tesla Model Y. Ostatecznie ze znaczną przewagą wygrała Tesla.

Źródło: EV Klub Polska

Wybór Tesli Model Y jako najlepszego samochodu świata, na podstawie głosów użytkowników samochodów elektrycznych, nie jest przypadkowy. W ostatnim czasie ten model bije rekordy sprzedaży w wielu krajach. Jak wynika z analiz uzasadnień wyboru, znaczna część użytkowników pojazdów elektrycznych docenia Model Y za innowacyjne rozwiązania, bardzo dobry stosunek jakości do ceny, niespotykaną u innych marek częstotliwość update’ów oraz design i osiągi – podsumowuje Łukasz Lewandowski, Prezes EV Klub Polska.

 

Źródło: EV Klub Polska

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).