EV Experience - polski zlot o europejskiej skali

EV Experience - polski zlot o europejskiej skali

person Redakcja 30/05/2023

Użytkownicy samochodów elektrycznych przybyli w sobotę, 27 maja na EV Experience, by wziąć udział w największym zlocie pojazdów zasilanych energią elektryczną w Polsce.

To już tradycja! Po raz drugi na Torze Modlin podczas EV Experience zorganizowaliśmy zlot EV Klub Polska oraz wyścig dla naszych klubowiczów na najszybszy czas okrążenia - EV Klub Polska Cup. Z roku na rok rośnie zainteresowanie tym wydarzeniem, co nas bardzo cieszy. W tym roku na Torze Modlin zgromadziliśmy w sumie ponad 200 samochodów elektrycznych, co jest niewątpliwym rekordem. By wziąć udział w zlocie nasi klubowicze włączając się aktywnie w działania Klubu pokonali dziesiątki, setki a w niektórych przypadkach tysiące kilometrów. Łukasz Lewandowski Prezes EV Klub Polska

Podczas EV Experience nie zabrakło również dodatkowych atrakcji dla klubowiczów. EV Klub Polska wraz z DEKRA zorganizowali możliwość sprawdzenia kondycji baterii prywatnych samochodów elektrycznych. Badania wykonywane były w dwóch stanach: statycznym i dynamicznym. Podczas pierwszej próby (statycznej) do pojazdu podłączano opracowane przez DEKRA urządzenie. Za jego pośrednictwem badano m.in. takie parametry, jak: różnica napięć między poszczególnymi ogniwami, temperatura ogniw, czy aktualna pojemność akumulatora. Następnie tuż obok Toru Modlin odbyły się próby rozpędzania samochodu w ramach testów dynamicznych.

Szybka degradacja akumulatorów trakcyjnych w samochodach elektrycznych to często podnoszony mit. Podczas zlotu klubowicze mieli możliwość sprawdzenia w jakim stanie jest bateria w ich EV i wyniki są obiecujące. Średnia degradacja wyniosła 1-2% w autach o przebiegach od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy kilometrów. To dowód na zaawansowanie technologicznie battery packów obecnej generacji, które przeżyją drugie lub nawet trzecie życie samochodu elektrycznego. Łukasz Lewandowski

 

Zwieńczeniem dnia otwartego EV Experience były drugie mistrzostwa EV Klub Polska Cup. W próbie czasowej wystartowało 25 pojazdów. Najlepsze rezultaty uzyskali kierowcy Oliwier Kłos (1:07) w Tesli Model 3 Performance, Damian Ściepko (1:09) również w Tesli Model 3 Performance oraz Łukasz Gruszka (1:10) w Audi RS e-tron GT.

EV Klub Polska liczy już ponad 5 tys. członków, a ich liczba bardzo szybko wzrasta. Naszą ambicją jest tworzenie ciekawych inicjatyw dla naszych klubowiczów oraz innych osób posiadających lub zastanawiąjących się nad wyborem pojazdu elektrycznego. Oprócz zlotów cyklicznie organizujemy m.in. MonthlyMeetUpy, Autostradę do Elektromobilności oraz ankiety, badania czy testy aplikacji. Wszystko po to, żeby zintegrować środowisko kierowców EV oraz zainteresować elektromobilnością jak największą liczbę osób w Polsce. Łukasz Lewandowski

 

Źródło: EV Klub Polska

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).