Elli ma już pół miliona punktów ładowania w Europie | MOTOFAKTOR

Elli ma już pół miliona punktów ładowania w Europie

Elli, należąca do Grupy Volkswagen marka, dysponuje już liczbą 500 000 punktów ładowania w Europie. Tylko w ciągu ostatnich 4 miesięcy dodała ich 100 000.

 

  • Elli – dostawca usług związanych z mobilnością buduje największą i najszybciej rozwijającą się sieć ładowania w Europie (tylko w ciągu ostatnich czterech miesięcy dołączyło do niej ponad 100 000 stacji ładowania)
  • Kierowcy z 28 europejskich krajów mogą naładować samochód dowolnej marki w punkcie ładowania obsługiwanym przez jedną z 950 firm
  • Thomas Schmall, członek zarządu ds. technologii: Pół miliona punktów ładowania w sieci ładowania Elli to ważny kamień milowy na drodze rozwoju elektromobilności. Wraz z naszymi partnerami budujemy kompleksową, łatwą w obsłudze sieć ładowania w Europie
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży — zapisz się na nasz newsletter

 

 

Pół miliona punktów ładowania w sieci Elli to dla Grupy Volkswagen ważny kamień milowy na drodze rozwoju elektromobilności. Wraz z naszymi partnerami budujemy kompleksową, łatwą w obsłudze sieć ładowania w Europie – powiedział Thomas Schmall, członek zarządu Grupy Volkswagen ds. technologii.

Ładowanie i energia to obiecujący nowy obszar biznesowy dla Grupy Volkswagen

Grupa Volkswagen jest jednym z niewielu producentów samochodów na świecie, który samodzielnie zajmuje się podstawowymi technologiami związanymi z elektromobilnością. Dział odpowiedzialny za technologię odgrywa kluczową rolę w urzeczywistnianiu strategii elektromobilności i szybko wdraża mapę drogową technologii przedstawioną podczas Power Day 2021. Dział technologii skupia również wszystkie działania w jednostce ładowania i energii.

 

Szybka rozbudowa infrastruktury ładowania jest warunkiem koniecznym dla rozwoju elektromobilności. Grupa Volkswagen chce stać się wiodącym dostawcą rozwiązań do stworzenia inteligentnego ekosystemu ładowania i energii. Od 2017 roku liczba podmiotów, z którymi Grupa nawiązała współpracę stale rośnie: oprócz udziałów posiadanych w spółkach joint venture IONITY i Ewiva, dwoma strategicznymi partnerami zaangażowanymi w rozbudowę sieci ładowania są hiszpańska firma energetyczna Iberdrola i brytyjska firma energetyczna bp.

Komfort dzięki szybkiemu ładowaniu i Plug&Charge

Szereg usług i innowacji podnosi poziom komfortu podczas ładowania pojazdu. Obok stacji ładowania AC, które można znaleźć głównie w miastach, sieć ładowania Elli posiada obecnie w całej Europie około 33 000 stacji ładowania DC o dużej mocy. Nowa technologia Plug&Charge przynosi dodatkowe udogodnienia. Umożliwia ona pojazdom elektrycznym i stacjom ładowania samoczynne rozpoczęcie i zakończenie procesu ładowania. Kierowca musi jedynie podłączyć pojazd elektryczny do stacji ładowania – wszystko inne odbywa się automatycznie. Około 5000 stacji ładowania sieci Elli dysponuje już tą możliwością.

 

Jako dostawca usług mobilności, Elli adresuje je do kierowców wszystkich marek samochodów elektrycznych i oferuje prosty i przejrzysty cennik dla różnych typów stacji ładowania – od stacji ładowania AC po szybkie ładowarki DC przy autostradach. Stawki Drive Free, Drive City i Drive Highway obowiązują we wszystkich krajach, w których działa sieć Elli. Kierowcy mogą wejść na stronę internetową i poznać koszty ładowania z wyprzedzeniem. Z sieci mogą korzystać klienci Elli oraz klienci marek SEAT i CUPRA („Easy Charging”), Skoda („Powerpass”) i Volkswagen („We Charge”), a od stycznia 2023 roku także Audi.

Elli zapewnia szerokie portfolio rozwiązań w zakresie energii i ładowania

Elli to marka Grupy Volkswagen, która oferuje szerokie portfolio rozwiązań w zakresie energii i ładowania w Europie, a także działa jako dostawca usług mobilności. Jej aktualna oferta obejmuje rozwiązania w zakresie ładowania – od własnych wallboxów i mobilnych stacji ładowania Flexpole, po usługi ładowania oraz innowacyjne i elastyczne stawki za energię odnawialną. Elli oferuje rozwiązania cyfrowe i usługi zaprojektowane w celu stworzenia bezproblemowych doświadczeń na publicznych stacjach ładowania. Firma Elli została założona w 2018 roku i ma biura w Berlinie, Wolfsburgu i Monachium.

 

Źródło: Volkswagen

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).