VAG i Enel X Way tworzą spółkę Ewiva | MOTOFAKTOR

Grupa Volkswagen i firma Enel X Way powołały spółkę Ewiva, która utworzy we Włoszech sieć stacji szybkiego ładowania.

 

 

Rozwój infrastruktury ładowania odgrywa kluczową rolę dla szybkiego rozpowszechniania się samochodów elektrycznych. Enel i Volkswagen, dwaj potężni gracze z różnych gałęzi przemysłu, połączyli siły, by jak najszybciej było to możliwe – powiedział Thomas Schmall, członek zarządu Grupy Volkswagen, odpowiedzialny za technologię oraz prezes zarządu spółki Volkswagen Group Components.

 

To wspólne przedsięwzięcie to ważny krok w ciągłym dążeniu Enel X Way i Grupy Enel do rozpowszechnienia mobilności elektrycznej w całych Włoszech poprzez przyspieszenie rozwoju nowoczesnej sieci stacji ładowania o dużej mocy, która pomoże uczynić pojazdy elektryczne pierwszym wyborem dla kierowców – powiedziała Elisabetta Ripa, prezes Enel X Way – Zgodnie ze strategią przyjętą przez Enel X Way w zakresie rozwoju publicznej infrastruktury ładowania, przyjmujemy podejście otwarte i udostępnimy sieć wszystkim dostawcom usług mobilności i kierowcom pojazdów elektrycznych wszystkich producentów – dodała Elisabetta Ripa.

 

Ewiva już teraz wdraża największą sieć ultraszybkiego ładowania we Włoszech, z 750 punktami w 233 lokalizacjach, z których część jest już gotowa do uruchomienia. Dołączą one do ok. 17 tysięcy punktów ładowania, obsługiwanych przez Enel X Way. Spółka joint venture do końca 2023 roku będzie mieć punkty ładowania w 500 lokalizacjach, do 2025 roku zamierza osiągnąć liczbę 3000 punktów ładowania o mocy do 350 kW, zasilanych w 100% energią odnawialną. W sumie Ewiva ma obsługiwać ponad 800 lokalizacji skoncentrowanych w centrach miast, na obszarach podmiejskich i przy głównych drogach, wykorzystywanych przez osoby dojeżdżające do pracy i przez turystów. Z sieci stacji ładowania o dużej mocy spółki Ewiva mogą korzystać kierowcy wszystkich pojazdów elektrycznych.

 

Ewiva otworzyła w grudniu pierwszą stację nowej sieci, zlokalizowaną w Rzymie, przy Via Flaminia 871. Do dyspozycji kierowców jest salonik i 14 punktów ładowania o mocy do 300 kW, a całość przykryto dachem z paneli słonecznych, które wyprodukowano w należącej do Grupy Enel gigafabryce 3Sun na Sycylii.

Enel X Way to spółka należąca do Grupy Enel, zajmująca się elektromobilnością. Działa ona w 16 krajach i zarządza blisko 430 tysiącami punktów ładowania (są to stacje własne spółki, jak i udostępniane w ramach roamingu). Jako globalna platforma dla elektromobilności, firma koncentruje się na rozwoju elastycznych technologii i rozwiązań ładowania, aby poprawić doświadczenia klientów i umożliwić elektryfikację transportu dla konsumentów, przedsiębiorstw, miast i administracji publicznej.

 

Do 2025 roku w Europie, Chinach i USA Grupa Volkswagen wraz z partnerami planuje otworzyć ok. 45 000 punktów ładowania o wysokiej mocy (HPC). Oferta produktowa Grupy obejmuje już całą gamę rozwiązań w zakresie ładowania dla klientów prywatnych i firm – od własnych wallboxów i elastycznej stacji szybkiego ładowania Flexpole, po usługi ładowania oraz innowacyjne i inteligentne taryfy, oparte na energii odnawialnej. W kolejnym kroku Volkswagen chce zmienić samochód elektryczny w mobilny bank energii w systemie energetycznym.

 

Źródło: Volkswagen

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).