Elementy zawieszenia SKF ze smarem syntetycznym | MOTOFAKTOR

Elementy zawieszenia SKF ze smarem syntetycznym

person Redakcja 8/09/2023

Elementy zawieszenia oferowane przez SKF mają w swoich przegubach smar syntetyczny. Jakie korzyści wynikają z jego zastosowania?

 

SKF produkuje przeguby i łożyska układu zawieszenia dla większości producentów na całym świecie. Olbrzymie doświadczenie i nieustanny rozwój technologii pozwalają na ciągłe udoskonalanie tych produktów. Przebiega ono na wielu płaszczyznach. Najważniejsze z nich to coraz wyższa precyzja wykonania, coraz bardziej zaawansowane materiały i sposób ich obróbki, a także coraz wyższej jakości środki smarne do współpracujących elementów ruchomych.

 

Większość sworzni wahaczy SKF jest obecnie wykonywana z kutej i fosforanowanej stali, co zapewnia jej maksymalną trwałość i odporność na korozję. Przed zatarciem zabezpieczają je odpowiednie wkładki-panewki z tworzyw sztucznych oraz specjalny smar, który obecnie jest już smarem syntetycznym. Kropką nad „i” są oczywiście najwyższej jakości uszczelnienia, które nie tylko chronią wnętrze przegubów przed zanieczyszczeniami i wilgocią, ale także uniemożliwiają wydostanie się wspomnianego smaru na zewnątrz.

Doświadczenia SKF Racing

Nowy, wysokowydajny smar syntetyczny to efekt doświadczeń SKF Racing. Jego działanie jest szczególnie wyraźne w przegubach drążków kierowniczych i końcówkach drążków układu kierowniczego, ponieważ zwiększa nie tylko trwałość współpracujących elementów, ale także poprawia reakcje samochodu na ruchy kierownicą i precyzję prowadzenia.

 

Smar syntetyczny lepiej niż klasyczny chroni współpracujące powierzchnie, zmniejszając tarcie nawet o 35%. Największe korzyści z jego zastosowania odczuwamy zimą, w niskich temperaturach, kiedy wciąż zachowuje swoje właściwości typowe dla temperatur dodatnich. Wówczas najłatwiej zauważyć, że układ kierowniczy z elementami SKF pracuje płynnie, precyzyjnie i lekko – dokładnie tak samo jak latem.

Bez efektu „stick-slip”

W sporcie takie lekkie szarpanie czy brak płynności układu kierowniczego zimą spowodowane zamarzaniem środków smarnych w przegubach nazywamy efektem „stick-slip”. W eksploatacji cywilnej nie ma on oczywiście aż takiego znaczenia, jednak wybór części zawieszenia SKF ze smarem syntetycznym w przegubach odczuwalnie poprawia bezpieczeństwo i komfort jazdy. Inną zaletą zastosowania smaru syntetycznego jest ułatwiony montaż części – przeguby poruszają się lekko, co ułatwia łączenie ich z innymi elementami zawieszenia.

 

Ulepszony smar syntetyczny SKF wpływa ostatecznie także na mniejsze zużycie części układu kierowniczego i zawieszenia, zapewniając większą trwałość i dłuższą żywotność nowych elementów.

W ofercie jest już ponad 5000 zestawów!

SKF systematycznie rozszerza ofertę elementów zawieszenia, oferując części trwałe i starannie wykonane przy zastosowaniu najnowszych technologii.

 

Obecnie oferta obejmuje już ponad 5000 zestawów, również do najnowszych pojazdów elektrycznych. Zastosowanie nowoczesnego smaru syntetycznego wypróbowanego przez SKF Racing podnosi konkurencyjność referencji SKF i bez wątpienia zostanie docenione przez kierowców, którzy cenią sobie wysoką jakość i po prostu lubią prowadzić samochód.

 

Źródło: SKF

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).