Elektryfikacja rynku części zamiennych – Valeo reaguje | MOTOFAKTOR

Elektryfikacja rynku części zamiennych - Valeo reaguje

Valeo angażuje się w aktywny rozwój swojego portfolio produktów dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych, w tym tradycyjnych i nowych technologii produktów.

 

Nie jest tajemnicą, że świat motoryzacyjny przechodzi wielką rewolucję elektryczną. Aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, europejski park pojazdów podlega elektryfikacji w ramach wielu inicjatyw – a do 2030 r. ponad 30% pojazdów na drogach ma zostać zelektryfikowanych.

 

Na rynku części zamiennych pojawić ma się wiele możliwości. Pojazdy hybrydowe i elektryczne zostaną wyposażone w nowe części zamienne, a wyzwania, takie jak dostęp do części, są priorytetem dla podmiotów pracujących w IAM.

 

Dwie dziedziny, na które elektryfikacja będzie miała największy wpływ to Układ Napędowy i Zarządzanie Termiczne.

 

W obu tych dziedzinach Valeo poczyniło już ogromne postępy.

 

  1. W celu zapewnienia bardziej ekologicznych rozwiązań w zakresie mobilności dla kierowców jutra, Układy Napędowe są poddawane całkowitej renowacji. Niedawne przejęcie przez Valeo Siemens eAutomotive wzmocniło jego pozycję jako światowego lidera w dziedzinie elektryfikacji. Valeo może pochwalić się pełną gamą rozwiązań w zakresie elektrycznych układów napędowych o niskim i wysokim napięciu.
  2. W nowych pojazdach systemy zarządzania ciepłem kontrolują temperaturę zarówno kabiny, jak i baterii. Po raz kolejny Valeo jest liderem OE dzięki innowacyjnym rozwiązaniom termicznym wynalezionym dla pojazdów ICE, Hybrydowych i Elektrycznych.

 

Prawidłowo funkcjonujące systemy zarządzania ciepłem pojazdów elektrycznych i hybrydowych mają zasadnicze znaczenie dla zapewnienia bezpiecznego funkcjonowania komponentów wysokiego napięcia. Dzieje się tak przez chłodzenie lub ogrzewanie komponentów wysokiego napięcia, ale także przez zapewnienie, że akumulatory wysokiego napięcia utrzymują optymalny zakres temperatur – a wraz z nim mają dłuższą żywotność.

 

Oferując na rynku wtórnym te nowe technologie dla pojazdów zelektryfikowanych, Valeo pomaga rozwijać rewolucję elektryczną. Strategia ta rozpoczęła się w 2020 r. wraz z uruchomieniem iBSG (Integrated Belt-driven Starter Generator) dla technologii Mild Hybrid, który był pierwszym na rynku. Wkrótce potem, w 2022 roku, wprowadzono DWC DMF – technologię, która została uznana za niezwykle innowacyjną, pomagającą zmniejszyć hałas, wibracje i szorstkość związane z mechanizmem start-stop pojazdów hybrydowych.

 

Najnowsza innowacja na rynku wtórnym w elektryfikacji obejmuje wprowadzenie sprężarek elektrycznych, które są jednym z kluczowych produktów w systemach zarządzania ciepłem.

 

Do końca 2023 r. firma Valeo ma wprowadzić na rynek nowe podzespoły wysokiego napięcia, w tym układy napędowe, takie jak falowniki, urządzenia OBC (ładowarki pokładowe) i napędy elektroniczne. Na rynku pojawić mają się również komponenty Zarządzania Termicznego zapewniające prawidłowe funkcjonowanie baterii (z agregatami chłodniczymi i dmuchawami akumulatorowymi).

 

Oprócz wprowadzenia nowych produktów, Valeo oferuje program pomocy technicznej, który obejmuje instrukcje montażu, sesje szkoleniowe na żywo, webinaria, interaktywne prezentacje i filmy z bezpłatnej platformy internetowej online Valeo Tech@ssist. Jest ona dostępna w ponad ośmiu językach.

 

Firma Valeo jest zaangażowana w aktywny rozwój swojej oferty pojazdów hybrydowych i elektrycznych, w tym tradycyjnych i nowych technologii produktowych. Firma Valeo opracowała już 4500 części do konserwacji. Celem jest osiągnięcie 6000 części do końca 2023 r.

 

Źródło: Valeo

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).