Valeo przejęło 100% udziałów Valeo Siemens eAutomotive | MOTOFAKTOR

Valeo przejęło 100% udziałów Valeo Siemens eAutomotive

person Adrian Januszkiewicz 21/02/2022

Na mocy podpisanej umowy, koncern Valeo zostanie właścicielem 100% udziałów spółki Valeo Siemens eAutomotive.

Zakupiona spółka, po 1 lipca 2022 r., stanie się częścią działu Valeo Powertrain Systems, odpowiedzialnego za opracowywanie i wdrażanie technologii związanych z napędami elektrycznymi.

Valeo jeszcze silniejsze na rynku technologii dla samochodów elektrycznych

Przejęcie od firmy Siemens całości udziałów w spółce Valeo Siemens eAutomotive kosztowało francuski koncern 277 milionów euro oraz wiązało się z przejęciem zadłużenia nabywanej spółki. Valeo ma zamiar dokonywać kolejnych inwestycji w rozbudowany dział, by w dwucyfrowym tempie rocznym zwiększać sprzedaż produktów na rynku pojazdów elektrycznych.

 

Elektryfikacja rynku pojazdów nabiera tempa, podobnie jak poczynania Valeo. Integracja spółki Valeo Siemens eAutomotive w ramach naszej grupy biznesowej Powertrain Systems wzmacnia naszą pozycję jako głównego gracza na rynku elektromobilności. Stajemy się graczem wyznaczającym standardy, posiadającym w swoich szeregach wszystkie technologie powiązane z rynkiem pojazdów elektrycznych. Czyni nas to firmą bardziej innowacyjną, konkurencyjną i rentowną, a przy tym odgrywamy wiodącą rolę w dekarbonizacji mobilności. Chciałbym podziękować firmie Siemens za całą pracę, którą wspólnie wykonaliśmy w ciągu ostatnich kilku lat, budując pozycję spółki Valeo Siemens eAutomotive jako topowego reprezentanta sektora elektromobilności – powiedział Christophe Périllat, dyrektor generalny Valeo.

 

W związku z dokonaną transakcją, Valeo w krótkim czasie ogłosi swoją strategię finansową na lata 2022-25. Szacuje się, że wartość rynku elektryfikacji będzie znacząco wzrastać w najbliższych latach, stanowiąc ok. 92 mld euro w 2030 r., co oznacza coroczny wzrost o ok. 17,5% w latach 2021-2030. Za 40% tego rynku odpowiadać będą dostawcy podzespołów motoryzacyjnych, tacy jak Valeo.

 

W 2030 r., pojazdy elektryczne lub częściowo elektryczne (hybrydy BEV i PHEV) będą stanowić ok. 35% całości światowej produkcji motoryzacyjnej. Spółka Valeo Siemens eAutomotive jest uznanym liderem technologicznym i przemysłowym, współpracującym z 21 producentami samochodów. Do końca 2022 r. liczba modeli samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in, wyposażonych w elektryczne układy napędowe, silniki, inwertery lub ładowarki pokładowe Valeo, wyniesie ponad 90.

 

Integracja Valeo Siemens eAutomotive z grupą biznesową Valeo Powertrain Systems ma wzmocnić jej pozycję na szybko rozwijającym się rynku elektryfikacji. Sprzedaż pro forma grupy biznesowej Powertrain Systems wyniosła 5,4 miliarda euro w 2021 r., a obecnie grupa stawia sobie za cel roczny wzrost sprzedaży o ponad 12%. Oznacza to, że do 2025 r. sprzedaż połączonego podmiotu ma wynieść ponad 8,5 mld euro. Nowy plan rozwoju grupy biznesowej zakłada także znaczne zwiększenie skali prac nad technologiami napędowymi dla samochodów elektrycznych i hybrydowych.

 

Transakcja została jednogłośnie zatwierdzona przez zarząd Valeo, ale jej finalizacja wymaga autoryzacji ze strony odpowiednich organów antymonopolowych.

 

Źródło: Valeo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).