Doğuş Otomotiv dealerem Wielton w Turcji | MOTOFAKTOR

Doğuş Otomotiv dealerem Wielton w Turcji

Wielton S.A. poszerza swoją działalność o kolejne rynki. Dzięki współpracy z Doğuş Otomotiv, pojazdy spółki mają być dostępne także w Turcji.

Ekspansja rynkowa to jedno z założeń opublikowanej niedawno Strategii Grupy Wielton. Realizacje planów firma Wielton rozpoczęła m.in. od podjęcia współpracy z tureckim dealerem, który zajmie się wprowadzeniem pojazdów marki Wielton na tamtejszy rynek. Obecnie Spółka przygotowuje ofertę sprzedażową. Dalsza współpraca zakłada m.in. utworzenie struktury sprzedażowej czy szeroką sieć punktów dealerskich oraz serwisów.

„Rozmowy z Doğuş Otomotiv prowadziliśmy już od jakiegoś czasu. Wynikiem wielu spotkań jest nawiązanie współpracy i wprowadzenie w najbliższych latach na rynek turecki pojazdów marki Wielton. Poza utworzeniem struktury sprzedażowej czy szerokiej sieci dealerskiej i serwisowej, kooperacja w przyszłości zakłada także możliwość sprzedaży pełnych rozwiązań czyli ciągnika siodłowego z naczepą Wielton i serwisu pojazdów” – mówił Jacek Stokowski, Dyrektor Eksportu Wielton S.A.

Doğuş Otomotiv prowadzi autoryzowaną sprzedaż i serwis marek samochodów osobowych, użytkowych VW, Audi, Porsche, SEAT, CUPRA, Škoda oraz jest ekskluzywnym dystrybutorem ciągników SCANIA w Turcji. Doğuş Otomotiv posiada 27 autoryzowanych punktów sprzedaży i 26 punktów serwisowych i zatrudnia ponad 2 000 pracowników. Rocznie firma sprzedaje ponad 100 000 pojazdów z Grupy VW, oraz ponad 3000 ciągników siodłowych marki Scania.

W połowie listopada 2023 roku przedstawiciele najwyższej kadry zarządzającej Doğuş Otomotiv, włącznie z Przewodniczącym Rady Nadzorczej Dogus Group i największym udziałowcem Grupy, Feritem F. Şahenkem, mieli okazję zwiedzić wieluńskie zakłady produkcyjne firmy Wielton oraz zapoznać się z procesami produkcyjnymi, technologiami wytwarzania stosowanymi przez polskiego producenta. Podczas wizyty nie zabrakło także rozmów nt. potencjału współpracy oraz prezentacji portfolio produktowego.

„Chętnie prezentujemy naszym Partnerom biznesowym oraz klientom zakłady produkcyjne. Jesteśmy firmą nastawioną na rozwój, automatyzację i robotyzację procesów oraz wdrażanie nowych technologii. Cieszymy się więc, że przedstawiciele Doğuş Otomotiv znaleźli czas, aby przyjechać do Wielunia i poznać od środka nasze fabryki. Wspólnie z Dogus Otomotiv mamy w planach rozpoczęcie sprzedaży na rynku tureckim i stopniowy jej rozwój zdobywając krok po kroku udziały w rynku w perspektywie najbliższych kilku lat, spójnie z założeniami nowej strategii Wielton S.A.” – podsumowuje Jacek Stokowski.

 

Źródło: Wielton

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).