DKV Mobility ma już 509 tys. punktów ładowania EV | MOTOFAKTOR

DKV Mobility ma już 509 tys. punktów ładowania EV

person Redakcja 8/09/2023

Teraz na jedną kartę paliwową od DKV Mobility można ładować auta na 509 000 stacji ładowania. To dzięki dołączeniu do sieci punktów Zunder i Connected Kerb.

 

DKV Mobility, wiodąca europejska platforma B2B dla płatności i rozwiązań w trasie, bardzo dynamicznie rozwija swoją sieć ładowarek.

 

Przekroczyliśmy kolejny kamień milowy, jakim jest ponad pół miliona stacji oferujących energię elektryczną dla aut. To oznacza, że rozliczając tankowania z DKV Mobility, klienci otrzymują zbiorcze faktury za wszystkie takie transakcje – wyjaśnia Anna Biekionis, Country Manager DKV Mobility Polska.

 

Płatności przy ładowarkach wielu marek i operatorów na terenie całej Europy można dokonywać za pomocą karty DKV Card +Charge oraz aplikacji DKV Mobility.

 

Podmiotem, który w DKV Mobility odpowiada za rozwój sieci stacji oferujących energię elektryczna jest spółka zależna GreenFlux.

 

Wraz z GreenFlux tylko w tym roku podłączyliśmy ponad 100 000 punktów dla pojazdów elektrycznych. Jesteśmy dumni z tego postępu i zamierzamy dalej zwiększać nasz zasięg – mówi Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług dla pojazdów w DKV Mobility.

 

Dzięki zaangażowaniu GreenFlux liczba ładowarek wzrosła pięciokrotnie od września 2020 r., kiedy to DKV Mobility ogłosiła aktywację swojego 100-tysięcznego punktu. Firma oferuje także rozwiązania w zakresie rozliczania transakcji dla klientów, którzy ładują swoje samochody firmowe zarówno w pracy, jak i w domu.

Hiszpania

Jak pokazuje przykład Hiszpanii, operator nie spoczywa na laurach. Kilka dni temu DKV Mobility powiększyło sieć o 470 publicznych punktów ładowania pojazdów elektrycznych w Hiszpanii marki Zunder, o pojemności do 360 kWh.

 

Zunder to innowacyjna i szybko rozwijająca się firma w sektorze e-mobilności oraz wiodący dostawca infrastruktury i usług ładowania w Europie Południowej – mówi Sven Mehringer – Dzięki współpracy z Zunder możemy rozszerzyć nasze rozwiązania dla komercyjnych flot elektrycznych na rynku hiszpańskim.

Fot. DKV Mobility

Wielka Brytania

W środę natomiast DKV Mobility ogłosiło współpracę w Wielkiej Brytanii z operatorem Connected Kerb. Powiększy ona sieć ładowania dostępną na kartę paliwową w tym kraju o około 2500 stacji.

 

To partnerstwo ma dla nas wielką wartość. Connected Kerb jest szybko rozwijającym się graczem w sektorze e-mobilności i jednym z największych operatorów punktów ładowania w Wielkiej Brytanii – mówi Anna Biekionis – Zapewniają unikalne podejście do infrastruktury ładowania, dzięki czemu obsługa pojazdów elektrycznych będzie jeszcze bardziej płynna i dostępna dla naszych klientów.

 

Celem Connected Kerb jest zapewnienie niezawodnej i wygodnej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Partnerstwo z Greenflux pozwoli użytkownikom aplikacji DVK Mobility znaleźć, korzystać i płacić za ładowanie w sieci Connected Kerb w sposób płynny i bezproblemowy – dodaje Chris Pateman-Jones, dyrektor generalny Connected Kerb.

Fot. DKV Mobility

Dzięki około 509 000 publicznych i półpublicznych punktów ładowania pojazdów elektrycznych w całej Europie (stan na 30 czerwca 2023 r.), DKV Mobility zapewnia dziś dostęp do jednej z największych europejskich sieci punktów ładowania pojazdów elektrycznych.

 

Źródło: DKV Mobility

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).