DENSO ogłasza plan inwestycji w badania i rozwój

DENSO ogłasza plan inwestycji w badania i rozwój

person Joanna Piszcz 5/09/2023

Podczas targów IAA Mobility w Monachium Shinnosuke Hayashi, prezes DENSO, ujawnił, że firma planuje zainwestować 63 mld euro w badania i rozwój.

 

Podczas swojego pierwszego publicznego wystąpienia w Europie Shinnosuke Hayashi, prezes i dyrektor operacyjny DENSO, ujawnił, że firma planuje zainwestować 63 miliardy euro (10 bilionów jenów) w badania i rozwój w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Inwestycja wpisuje się w strategię firmy, której cele to zerowa emisja i zero ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym.

 

Podczas targów IAA Mobility w Monachium, niedawno mianowany prezes DENSO podkreślił rolę szerzej rozumianego przemysłu motoryzacyjnego w walce z emisją gazów cieplarnianych, wzywając sektor do wypracowania rozwiązań, dzięki którym transport jako całość będzie bezpieczniejszy i bardziej przyjazny dla środowiska. Według Hayashi firmy takie jak DENSO mają obowiązek chronić planetę dla przyszłych pokoleń poprzez tworzenie zaawansowanych technologii, które przezwyciężą wyzwania, jakimi są zanieczyszczenie środowiska, ruch uliczny i ofiary śmiertelne wypadków drogowych.

 

Prezes DENSO ujawnił, że inwestycje przyczynią się do rozwoju technologii elektryfikacji i produktów, uwzględniających zmieniające się potrzeby ekosystemu mobilności i elektryfikację pojazdów. Shinnosuke Hayashi poinformował, że globalne zdolności produkcyjne to około 12 milionów falowników rocznie do 2025 r.,  a postępy w zakresie produkcji półprzewodników samochodowych i systemów zarządzania temperaturą będą wspierać poprawę funkcjonalności i zasięgu pojazdów elektrycznych, torując drogę do elektryfikacji.

 

Podczas swojego przemówienia Hayashi potwierdził niezachwiane zaangażowanie DENSO w bycie liderem w branży w zakresie rozwiązań ograniczających emisję dwutlenku węgla. Zobowiązanie to następuje po niedawnym ujawnieniu planów osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla całego łańcucha dostaw firmy do 2050 r. Po pomyślnym osiągnięciu neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w swoich zakładach w Japonii i Europie, firma jest już na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu do 2035 r.

Przeciwko jednemu z największych wyzwań, przed jakimi kiedykolwiek stanęła ludzkość, niezwykle istotne jest, aby organizacje takie jak DENSO współpracowały z partnerami na całym świecie w celu rozwiązania problemów stojących przed naszą planetą. Wierzymy, że mobilność odgrywa ważną rolę w tej podróży i chcemy przewodzić branży w rozwoju nowych technologii i rozwiązań w celu osiągnięcia bezpieczeństwa i wysokiej jakości mobilności i produkcji. Robimy ogromne postępy w naszej własnej działalności produkcyjnej i dzięki temu wierzymy, że możemy wzmocnić pozycję całej branży, aby zrobiła to samo, z korzyścią dla społeczeństwa. Shinnosuke Hayashi prezes i dyrektor operacyjny DENSO

 

Hayashi wspomniał także o swojej drodze zawodowej w DENSO. Po dołączeniu do DENSO jako inżynier w 1986 roku pracował nad rozwojem elektronicznego modułu sterującego systemem Common Rail. W 2015 roku został mianowany dyrektorem wykonawczym DENSO Corporation, gdzie nadzorował opracowanie platformy elektronicznej umożliwiającej zintegrowane sterowanie całym systemem pojazdu, jednocześnie mając wiodącą rolę w planowaniu rozwoju nowych produktów w dziedzinie elektroniki mobilnej.

 

Źródło: DENSO

 

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).