Japończycy będą współpracować nad silnikami wodorowymi dla rynku HDV | MOTOFAKTOR

Japończycy będą współpracować nad silnikami wodorowymi dla rynku HDV

person Adrian Januszkiewicz 13/07/2022

Isuzu, Denso, Toyota, Hino i CJPT ogłosiły rozpoczęcie planowania i podstawowych badań nad silnikami wodorowymi do ciężkich pojazdów użytkowych.

 

Na drodze do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla istnieją różne opcje układu napędowego, aby spełnić wymagania klientów, w tym pojazdy HEV, BEV i FCEV, zgodnie z różnicami w warunkach energetycznych w różnych krajach i zróżnicowanymi zastosowaniami klientów. Jedną z takich opcji są silniki wodorowe. Zasilana wodorem Corolla[1] bierze udział w Super Taikyu Series[2] od maja 2021 roku, a technologia silników wodorowych ewoluuje. Ponadto wysiłki na rzecz stworzenia społeczeństwa wodorowego nabierają tempa, takie jak wzrost liczby partnerów w produkcji, transporcie i wykorzystaniu wodoru.

 

Redukcja emisji CO2 w transporcie i logistyce przez pojazdy użytkowe o dużej ładowności, ważnych elementach infrastruktury wspierających codzienne życie ludzi, to kwestia społeczna, którą należy rozwiązać wspólnie z partnerami, którzy podzielają wspólną wizję osiągnięcia społeczeństwa neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla. Isuzu, Denso, Toyota, Hino i CJPT wierzą, że silniki wodorowe są jednym z rozwiązań tego problemu i wykorzystają technologie i know-how zgromadzone przez każdą firmę, aby zbadać potencjał silników wodorowych w ciężkich pojazdach użytkowych.

 

Pięć powyższych firm chce przyczynić się do stworzenia jeszcze lepszego społeczeństwa poprzez rozszerzenie dostępnych opcji osiągnięcia neutralności węglowej.

 

[1] ORC ROOKIE GR Corolla H2 Concept
[2] „Super Taikyu Series 2021 Powered by Hankook”, „ENEOS Super Taikyu Series 2022 Powered by Hankook”

 

Źródło: Toyota

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).