CUPRA Formentor wyróżniona przez „Auto Motor und Sport” | MOTOFAKTOR

CUPRA Formentor wyróżniona przez „Auto Motor und Sport”

CUPRA Formentor ponownie zwyciężyła w głosowaniu czytelników "Auto Motor und Sport" w kategorii „Kompaktowy SUV/pojazd terenowy – import”.

 

  • Najpopularniejszy model hiszpańskiej marki po raz drugi znalazł się wśród pojazdów wyróżnionych głosami czytelników niemieckiego magazynu „Auto Motor und Sport”
  • Samochód zdobył główną nagrodę w kategorii „Kompaktowy SUV/pojazd terenowy – import”, powtarzając osiągnięcie sprzed roku. W kategorii „Najmodniejsza marka 2023” Formentor zdobył czwarte miejsce
  • CUPRA w ciągu zaledwie czterech lat stała się najszybciej rozwijającą się marką motoryzacyjną w Europie, a Formentor stanowi główne źródło tego sukcesu
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży — zapisz się na nasz newsletter

 

 

Od początku istnienia marki, CUPRA zdobyła już trzy nagrody tego prestiżowego tytułu. Producent, wraz z CUPRĄ Born znalazł się również wśród siedmiu finalistów konkursu Car of the Year 2022. W ubiegłym roku CUPRA Formentor zdobyła sześć nagród, w tym zwyciężyła w kategorii „Best Cars”.

 

Wayne Griffith, dyrektor generalny CUPRA z nagrodą "Auto Motor und Sport"
Wayne Griffith, dyrektor generalny CUPRA z nagrodą „Auto Motor und Sport”, Fot. CUPRA

CUPRA podbija niemiecki rynek i po raz kolejny pokazuje, co to znaczy być marką lubiącą stawiać sobie duże wyzwania. Wybór czytelników magazynu jest tego najlepszym potwierdzeniem. Cieszę się, że mamy możliwość konkurowania z wieloma silnymi niemieckimi konkurentami oraz wpływ na kwestię panujących trendów – powiedział dyrektor generalny CUPRA, Wayne Griffith.

 

Do 47. edycji konkursu niemieckiego magazynu zgłoszono 422 modele w 13 kategoriach. W tegorocznym plebiscycie wzięły udział łącznie 64 kompaktowe SUV-y i pojazdy terenowe, z których każdy walczył o głosy 101 550 uczestników.

 

CUPRA Formentor w swojej kategorii zdobyła 10,8% głosów. Crossover od CUPRY zdobył najwięcej głosów czytelników w kategorii „Kompaktowy SUV/pojazd terenowy – import”.

Wyjątkowy design i sportowe osiągi

Formentora wyróżnia wyjątkowy design, dynamika jazdy oraz sportowe osiągi. Samochód został wyposażony w 2-litrowy silnik benzynowy TSI z turbodoładowaniem, który zapewnia moc 310 KM i moment obrotowy 400 Nm. Z zewnątrz pojazd zwraca na siebie uwagę m.in. odważnym designem nadwozia, które zostało docenione w konkursie Red Dot Award w 2021 roku w kategorii Product Design.

CUPRA Formentor, Fot. CUPRA

Dane dotyczące sprzedaży modelu CUPRA Formentor wyraźnie pokazują, że model jest jednym z najpopularniejszych samochodów w Niemczech. Zgodnie z informacją Federalnego Urzędu Transportu Samochodowego (KBA – Kraftfahrt-Bundesamt), w zeszłym roku był wśród najlepiej sprzedających się SUV-ów. Ponadto Formentor znacząco przyczynił się do rekordowych wyników sprzedażowych marki w Niemczech w 2022 r., odpowiadając za ponad połowę nowych rejestracji. Łącznie sprzedano w Niemczech 32 639 egzemplarzy modelu Formentor, co oznacza wzrost o 85,4% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

 

Źródło: CUPRA

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).