Continental zamyka zakład w niemieckim Gifhorn | MOTOFAKTOR

Continental zamyka zakład w niemieckim Gifhorn

person Joanna Piszcz 10/07/2023

Continental planuje likwidację zakładu w Gifhorn do końca 2027 r. Rada Nadzorcza podejmie decyzję dotyczącą szczegółów zakończenia działalności fabryki w grudniu tego roku.

Continental zamierza wygasić działalność w zakładzie w Gifhorn w Niemczech do końca 2027 r. Planowane działania obejmują  przeniesienie działalności w zakresie części zamiennych – przede wszystkim miechów zawieszenia pneumatycznego i sprężarek – począwszy od 2024 r. Continental planuje również do końca 2027 r. zlecić dostawcom produkcję bloków zaworów i den tłoków do układów hamulcowych.

 

Działania te dotkną około 450 z około 900 miejsc pracy obecnie zlokalizowanych w Gifhorn. Firma wyjaśnia, że podjęła decyzję ze względu na gwałtowny wzrost kosztów w przemyśle motoryzacyjnym.

 

Ostateczną decyzję o likwidacji zakładu w Gifhorn Rada Nadzorcza Continental podejmie na posiedzeniu w grudniu 2023 r.. Do tego czasu Zarządu ma prowadzić działania mające na celu rozwój możliwości zatrudnienia pracowników wewnątrz firmy i na zewnętrznych rynkach pracy. Continental rozpoczął już rozmowy z firmami z regionu, które poszukują wykwalifikowanego personelu.

 

Źródło: Continental

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).