Continental partnerem AMG Driving Academy | MOTOFAKTOR

Continental partnerem AMG Driving Academy

Trwa 10. edycja cyklu szkoleń AMG Driving Academy. Partnerem wydarzenia po raz kolejny został Continental, który dostarcza uczestnikom opony SportContact 7.

 

 

Szkolenia AMG Driving Academy, składające się z części teoretycznej oraz praktycznej, to prawdziwa gratka dla osób, które chcą do perfekcji doszlifować swoje umiejętności prowadzenia w ekstremalnych warunkach. Podczas szkoleń kierowcy mogą korzystać z doświadczenia i wiedzy ekspertów, uczestnicząc w wykładach oraz próbach sprawnościowych na profesjonalnych torach wyścigowych. Do dyspozycji uczestników oddawane są samochody spod szyldu AMG, w tym modele takie jak Mercedes A45 S AMG, C43 AMG czy ekstremalnie mocny Mercedes-AMG GT 63 S E-Performance o mocy ponad 600 KM. Nie bez znaczenia pozostają również same lokalizacje, uważane za jedne z najlepszych torów wyścigowych w Polsce i Europie. W tym roku kierowcy mają okazję sprawdzić się na terenie Autodromu Jastrząb, toru Silesia Ring w Kamieniu Śląskim oraz legendarnym torze Nürburgring w Niemczech.

Fot. Michał Pawłowski

Ekstremalne warunki oraz najmocniejsze samochody wymagają również najwyższej klasy ogumienia, za które odpowiada Continental. Firma dostarcza najnowszej generacji opony SportContact 7, opracowane specjalnie pod kątem eksploatacji w pojazdach sportowych. Ogumienie to wykorzystuje adaptacyjny wzór bieżnika, dzięki któremu powierzchnia styku dostosowuje się do stylu jazdy, zapewniając dodatkową przyczepność oraz stabilne prowadzenie pojazdu na mokrej i suchej nawierzchni, nawet przy wysokich prędkościach.

 

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wystąpić w roli partnera cyklu szkoleń AMG Driving Academy, wyposażając pojazdy szkoleniowe w nasze najbardziej zaawansowane technologicznie opony. Wiemy, jak ważne jest doskonalenie swoich umiejętności za kierownicą, szczególnie wśród właścicieli ekstremalnie mocnych samochodów sportowych, jakimi są modele Mercedes-AMG. Jesteśmy pewni, że zdobyta wiedza będzie dla uczestników szkoleń wartościowa – mówi Piotr Snakowski, Head of Marketing w Continental Opony Polska.

 

Oferta AMG Driving Academy obejmuje trzy warianty kursów – podstawowy AMG Discover Training, bardziej zaawansowany AMG Performance Training oraz najbardziej zaawansowany AMG Performance Training Racetrack Only. Szkolenia AMG Driving Academy prowadzą licencjonowani instruktorzy AMG – w większości uznani mistrzowie Polski i Europy w motorsporcie.

Źródło: Continental

Zdjęcie główne: Michał Pawłowski

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).