Centrum testowe półprzewodników Bosch w Malezji | MOTOFAKTOR

Centrum testowe półprzewodników Bosch w Malezji

Bosch ogłosił otwarcie centrum testowego półprzewodników w Penang w Malezji. Ma ono być jednym z najważniejszych ogniw w globalnej sieci produkcji firmy.

 

  • W pełni zintegrowane centrum testowe w Penang otwiera przed Bosch dodatkowe możliwości produkcyjne, które pozwolą sprostać ciągle rosnącemu popytowi na półprzewodniki
  • Dr Stefan Hartung: Rozszerzenie działalności w obszarze półprzewodników jest niezwykle istotne dla Bosch ze strategicznego punktu widzenia
  • Nowe centrum testowe ma powierzchnię ponad 18 000 mkw. W środku znajdują się pomieszczenia o kontrolowanych parametrach środowiskowych, przestrzeń biurowa oraz laboratoria kontroli jakości i produkcji. Obiekt może pomieścić nawet 400 pracowników
  • Bosch kontynuuje inwestycje w swoją ogólnoświatową sieć produkcji półprzewodników w Niemczech, USA i Malezji
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży — zapisz się na nasz newsletter

 

 

Globalny popyt na chipy wykorzystywane w branżach motoryzacyjnej i dóbr konsumpcyjnych utrzymuje się na wysokim poziomie. Aby odpowiedzieć na potrzeby rynku, Bosch kontynuuje rozwój swojej działalności w obszarze półprzewodników. Firma otworzyła w Penang (Malezja) nowe centrum testowe chipów i czujników, którego koszt budowy wyniósł około 65 mln euro. Do połowy następnej dekady Bosch planuje zainwestować kolejne 285 mln euro.

 

dr Stefan Hartung, prezes globalnego zarządu Bosch, fot. 2018
dr Stefan Hartung, prezes globalnego zarządu Bosch, Fot. Bosch

Dzięki nowemu centrum testowemu półprzewodników w Penang tworzymy dodatkowe możliwości produkcyjne. Półprzewodniki są fundamentalnym obszarem działalności Bosch – rozwój tego segmentu jest więc kluczowy ze strategicznego punktu widzenia – powiedział dr Stefan Hartung, prezes zarządu spółki Robert Bosch GmbH.

 

Produkcję półprzewodników można podzielić na dwa sekwencyjne podprocesy – produkcję frontendową i backendową. Prace front-end w Bosch wykonywane są głównie w fabrykach w Reutlingen i Dreźnie. Back-end, czyli montaż i testy końcowe półprzewodników firma obecnie przeprowadza w większości w Reutlingen w Niemczech, Suzhou w Chinach i Hatvan na Węgrzech. Do tych lokalizacji dołączyć ma teraz nowe centrum testowe w Penang w Malezji, która jest ważnym ogniwem globalnego łańcucha dostaw półprzewodników. Szacuje się, że kraj ten pokrywa około 13% globalnej produkcji backendowej. Według oficjalnych danych w ostatnich latach stan Penang wygenerował ponad 5% światowych przychodów z produkcji półprzewodników.

Fot. Bosch

Jedno z najnowocześniejszych centrów testowych w Azji Południowo-Wschodniej

Nowa, w pełni zintegrowana lokalizacja Bosch jest jednym z najbardziej zaawansowanych ośrodków testowania półprzewodników w Azji Południowo-Wschodniej. To w tym miejscu firma ma rozpocząć prace kontrolne nad chipami, które produkowane są między innymi w zakładzie Bosch w Dreźnie. Obiekt ma powierzchnię ponad 18 000 mkw., na których znajdują się m.in. pomieszczenia o kontrolowanych parametrach środowiskowych (typu clean room), przestrzeń biurowa oraz laboratoria kontroli jakości i produkcji. Do połowy następnej dekady w malezyjskim centrum testowym pracować ma do 400 osób. Dzięki nowemu zakładowi i łącznej liczbie 4 200 pracowników Penang jest obecnie największą lokalizacją firmy Bosch w Azji Południowo-Wschodniej. Firma posiada łącznie około 100 000 mkw. terenu w kontynentalnej części stanu.

 

Nowe centrum testowe w Penang jest dla nas szansą na nawiązanie współpracy z firmami, które obsługują dalszy łańcuch produkcji półprzewodników. Lokalizacja skraca również czas i trasę dostaw skierowanych do klientów na azjatyckim rynku, co zdecydowanie zwiększa naszą konkurencyjność – podkreślił dr Markus Heyn, członek zarządu Bosch i prezes sektora Bosch Mobility.

Dalsze inwestycje Bosch na rynku chipów

Bosch realizuje globalną strategię rozwoju w obszarze półprzewodników. W ramach własnego planu inwestycyjnego oraz europejskiego programu finansowania IPCEI ME/CT (Important Project of Common European Interest on Microelectronics and Communication Technologies) w ciągu najbliższych trzech lat firma ma zainwestować około 3 mld euro w Dreźnie i Reutlingen. Po przejęciu części działalności TSI Semiconductors z siedzibą w Roseville w Kalifornii, które ma nastąpić przed końcem roku, Bosch planuje zainwestować około 1,4 mld euro w przebudowę fabryki w celu obsługi najnowszych procesów produkcyjnych półprzewodników z węglika krzemu.

Fot. Bosch

Źródło: Bosch

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).