Buldożer wjechał na teren Centrum Dobra | MOTOFAKTOR

Buldożer wjechał na teren Centrum Dobra

person Adrian Januszkiewicz 26/05/2017

Dziś rano (26.05.2017) na teren warsztatu Centrum Dobra w Warszawie wjechał buldożer, który zniszczył część budynku. Na miejscu interweniował policja.

Z relacji pracowników warsztatu Centrum Dobra, z którymi rozmawiał reporter Motofaktor.pl, wynika, że na terenie warsztatu doszło do przepychanek między pracownikami a osobami z zewnątrz, które próbowały siłą usunąć ludzi z terenu, który ma być poddany rozbiórce. Na plac wjechał buldożer i zdążył zniszczyć część budynku zanim na miejsce przyjechała policja.

Doszło do poważnej szarpaniny. Naszych pracowników próbowano wyprowadzić z terenu warsztatu siłą. Polała się nawet krew. W momencie jak zostaliśmy wyprowadzeni wjechał buldożer i przystąpił do rozbiórki. Nie zdążyliśmy jeszcze wynieść całego sprzętu i to, co pozostało na terenie warsztatu, m.in. komputery, uległo poważnemu uszkodzeniu, a jest to sprzęt wart duże pieniądze. Wezwaliśmy policję, której udało się wstrzymać rozbiórkę. Jakub Kędzierski pracownik Centrum Dobra

 

W związku z interwencją policji Motofaktor.pl poprosił także o komentarz rzecznika prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Otrzymaliśmy informację, że inwestor, będący w posiadaniu nieruchomości, na której znajduje się warsztat przystąpił do jego rozbiórki, na co nie chciały się zgodzić osoby wynajmujące warsztat, które zablokowały dalszą rozbiórkę. W tej chwili interweniuje tam śródmiejska policja w celu wyjaśnienia sprawy. asp. szt. Mariusz Mrozek Rzecznik Prasowy Komendy Stołecznej Policji

 

Od 12 maja 2017 na terenie warsztatu samochodowego Centrum Dobra na warszawskim Powiślu odbywał się strajk pracowników, którzy nie chcieli się zgodzić na jego wyburzenie przez Vector Consulting. Firma przejęła w 2009 roku grunt od potomków jego dawnych właścicieli, którzy z kolei przejęli go od miasta Warszawy w ramach reprywatyzacji.

 

16 lutego 2017 Vector Consulting otrzymał od władz miasta pozwolenie na rozbiórkę budynku warsztatu, o czym nie poinformowano pracowników Centrum Dobra, ponieważ nie traktowano ich jako strony w postępowaniu. Właściciele warsztatu, którzy prowadzą go w tym miejscu od 1979 roku, nie wyrażali zgody na rozbiórkę. Dlatego 12 maja, gdy na terenie warsztatu rozpoczęły się prace rozbiórkowe, jego pracownicy zabarykadowali się w środku i postanowili nie opuszczać terenu w obawie przed wznowieniem prac pod ich nieobecność. Sprawę skierowali do prokuratury, policji i innych organów do rozpatrzenia pod kątem prawnym.

 

Niedługo potem, aby kontynuować działalność, pracownicy zaczęli przenosić sprzęt do zaprzyjaźnionego warsztatu przy ul. Radzymińskiej 158 w Warszawie i tam zdecydowali się przynajmniej tymczasowo prowadzić swoje usługi do wyjaśnienia sprawy z inwestorem. Dzisiejsze wydarzenia wskazują jednak, że o porozumienie między pracownikami Centrum Dobra a inwestorem może być trudno.

 

Zdjęcia: Centrum Dobra

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).