Warsztat Centrum Dobra przenosi się w nowe miejsce | MOTOFAKTOR

Warsztat Centrum Dobra przenosi się w nowe miejsce

person Adrian Januszkiewicz 22/05/2017

Sytuacja warsztatu samochodowego przy ul. Dobrej 32 w Warszawie wciąż nie została ostatecznie rozstrzygnięta, jednak jego pracownicy podjęli decyzję o przeniesieniu działalności do innego warsztatu do czasu jej wyjaśnienia.

Od 12 maja 2017 na terenie warsztatu samochodowego Centrum Dobra na warszawskim Powiślu odbywał się strajk pracowników, którzy nie chcieli się zgodzić na jego wyburzenie przez Vector Consulting. Firma przejęła w 2009 roku grunt, na którym jest usytuowany od potomków jego dawnych właścicieli, którzy z kolei przejęli go od miasta Warszawy w ramach reprywatyzacji.

 

16 lutego 2017 Vector Consulting otrzymał od władz miasta pozwolenie na rozbiórkę budynku warsztatu, o czym nie poinformowano pracowników Centrum Dobra, ponieważ nie traktowano ich jako strony w postępowaniu. Właściciele warsztatu, którzy prowadzą go w tym miejscu od 1979 roku, nie wyrażali zgody na rozbiórkę. Dlatego 12 maja, gdy na terenie warsztatu rozpoczęły się prace rozbiórkowe, jego pracownicy zabarykadowali się w środku i postanowili nie opuszczać terenu w obawie przed wznowieniem prac pod ich nieobecność. Sprawę skierowali do prokuratury, policji i innych organów do rozpatrzenia pod kątem prawnym.

 

Z informacji, jakie otrzymał dziś Motofaktor.pl od Jakuba Kędzierskiego, pracownika Centrum Dobra, wynika, że sytuacja zaczyna się powoli zmieniać.

Od zeszłego tygodnia, niedługo po wstrzymaniu prac, na terenie warsztatu nie ma już ani koparki, ani ekipy budowlanej. Żeby w spokoju prowadzić dalej naszą działalność postanowiliśmy tymczasowo przenieść nasz sprzęt do zaprzyjaźnionego warsztatu. Być może przeniesiemy się tam na stałe w zależności od tego jak sprawa się rozstrzygnie. Inwestor wyraził zgodę na wstrzymanie robót budowlanych na czas naszych przenosin, a także wyraził wolę rozwiązania sprawy przy stole zamiast siłowo. W tej chwili nasi prawnicy się dogadują, więc czekamy co będzie dalej i jednocześnie przenosimy nasz sprzęt, żeby dalej prowadzić naszą działalność. Jakub Kędzierski

 

Do czasu wyjaśnienia sprawy Centrum Dobra będzie działać w warsztacie samochodowym przy ul. Radzymińskiej 158.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).