Beyond EV – nowy zestaw Brembo | MOTOFAKTOR

Beyond EV - nowy zestaw Brembo

Oferta Brembo na Aftermarket powiększyła się o zestawy tarcz i klocków hamulcowych pod nazwą Beyond EV do w pełni elektrycznych samochodów.

Zestawy Brembo Beyond EV tworzą tarcze ze specjalną powłoką ochronną oraz innowacyjne klocki hamulcowe. To rozwiązanie jest bezpośrednim efektem wiedzy i doświadczenia marki Brembo w zakresie oryginalnego wyposażenia. Zaprojektowano je specjalnie, aby połączyć mniejszy wpływ na środowisko z maksymalną wydajnością i bezpieczeństwem przez zastosowanie innowacyjnych materiałów oraz nowoczesnych technologii wykorzystanych w procesie rozwoju.

Rozwiązanie do samochodów elektrycznych

Standardem w autach elektrycznych jest zastosowanie hamowania rekuperacyjnego, w ramach którego jako hamulec korzysta także z silnika elektrycznego. W ten sposób dużą część hamowania podczas jazdy wykonuje sam silnik elektryczny, co ogranicza wykorzystanie tradycyjnego hydraulicznego układu hamulcowego

W pewnym momencie może to doprowadzić do niebezpiecznej korozji elementów ciernych układu hamulcowego, co odbija się negatywnie nie tylko na jego trwałości, ale też na wydajności i bezpieczeństwie użytkowania.

W związku z tym, a także ze względu na specyfikę tego typu pojazdów (BEV), ich hamulce muszą spełniać szereg wymagań, a są nimi, między innymi: odporność na korozję, cichsza praca, lekka konstrukcja oraz ograniczenie momentu resztkowego.  

Wyjątkowy design i duża trwałość

Brembo to pierwszy producent układów hamulcowych, który oprócz produkcji specjalnych klocków przeznaczonych do aut elektrycznych, oferuje też kompletne rozwiązanie obejmujące również tarczę z nową powłoką antykorozyjną na powierzchni hamującej. Jest ona trwała nawet wtedy, gdy klocki z zestawu Brembo EV ulegają normalnemu zużyciu. Nowe komponenty są cichsze i bardziej odporne na utlenianie, przez co mają dłuższą trwałość, a to sprzyja trosce o środowisko. Powłoka ochronna tarczy i galwanizowanych klocków hamulcowych zapobiega korozji całego zestawu i nadaje układowi hamulcowemu połysk oraz estetyczny wygląd, a niezawierający miedzi materiał cierny zmniejsza powstawanie pyłu i poprawia komfort hamowania.

Stworzono więc układ hamulcowy, który zapewnia skuteczne działanie i ochronę przed rdzą przez ponad 100 000 km, nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacji.

Nowe rozwiązanie Brembo dla samochodów elektrycznych, dostępne od maja dla niektórych z najnowszych modeli Tesli, obejmie najbardziej popularne samochody elektryczne na świecie, w tym następujące modele: Nissan Leaf, Tesla – modele 3 / S / X / Y, Nissan E-NV200, VW e-Golf, Audi Q2 e-tron, Hyundai Ioniq, BMW i3, Kia Soul EV, Renault Zoe / Kangoo Z.E, NIO ES6 / ES8, Xpeng P7, Ford Mustang Mach-E i Polestar 1 / 2.

Źródło: Brembo

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).