Hyundai wydziela submarkę Ioniq | MOTOFAKTOR

Hyundai wydziela submarkę Ioniq

person Adrian Januszkiewicz 11/08/2020

Pod nazwą Ioniq będzie rozwijać się nowa submarka Hyundaia, reprezentująca wyłącznie napęd elektryczny. Pierwszy z trzech nowych modeli jest już na horyzoncie.

Hyundai Ioniq jeździ po drogach od 2016 roku. Auto oferowane jest w wersji klasycznej hybrydy, wersji plug in oraz w wariancie w pełni elektrycznym. To dosyć przestronny i wygodny liftback, który stanowi ciekawą alternatywę szczególnie jako hybryda dla nieco droższej Toyoty Prius. Teraz koreański producent zdecydował się wydzielić submarkę o tej nazwie.

 

Hyundai ma już jedną submarkę Genesis, która skrywa osobną, luksusową linię pojazdów. Pod szyldem Ioniq Koreańczycy chcą zgrupować modele w pełni elektryczne, a jej wydzielenie uzasadniają szybko rosnącym zapotrzebowaniem na rynku.

 

W najbliższych 4 latach na rynek wjechać mają 3 modele oznaczone jako Ioniq 5, Ioniq 6 i Ioniq 7. Schemat nazewnictwa jest bardzo prosty, ale trzeba będzie się do niego przyzwyczaić. Modele z numerami nieparzystymi będą zawsze crossoverami lub SUV-ami, z kolei liczby parzyste oznaczają sedany.

 

Ioniq 5 będzie średniej wielkości crossoverem, bazującym na koncepcji Hyundaia 45. To crossover o romboidalnej sylwetce, który ujrzał światło dzienne na targach frankfurckich w 2019 roku. Znacznie ciekawiej zapowiada się premiera Ioniqa 6, czyli sedana. Ma bazować na koncepcyjnym Hyundaiu Prophecy. Ostatnim z anonsowanych elektryków jest Ioniq 7, który określany jest jako duży SUV.

 

Wszystkie pojazdy mają korzystać z dedykowanej platformy E-GMP. Ma ona umożliwić unikalne zaprojektowanie wnętrza i większy komfort pasażerom. Na szczegóły jeszcze za wcześnie, ale Hyundai obiecuje szybkie ładowanie i duży zasięg. Nowa marka wpisuje się w ogłoszoną w 2019 roku „Strategię 2025”, która zakłada produkowanie 560 000 aut elektrycznych rocznie oraz 110 000 aut z ogniwami paliwowymi najpóźniej w 2025 roku.

 

Pierwszy debiut elektryka spod znaku Ioniq przewidziano na 2021 rok. Kolejne na 2022 i 2024 rok.

 

Źródło: ProfiAuto

Zdjęcia: motor1.com

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).