Bartoszycka policja nie odwoła się od wyroku sądu ws. pracownicy US | MOTOFAKTOR

Bartoszycka policja nie odwoła się od wyroku sądu ws. pracownicy US

person Adrian Januszkiewicz 14/02/2019

Policja w Bartoszycach poinformowała, że nie będzie się odwoływać od umorzenia postępowania ws. Joanny L. przez Sąd Okręgowy w Olsztynie.

Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu Joanna L., pracownica Urzędu Skarbowego w Bartoszycach, została pozwana do sądu przez lokalną policję za świadomą jazdę nienależycie zaopatrzonym pojazdem, co przyczyniło się do głośnej sprawy z mechanikiem lokalnego warsztatu. Pod koniec stycznia br. Sąd Okręgowy w Olsztynie zdecydował się na umorzenie jej sprawy ze względu na brak szkodliwości czynu.

 

Od wyroku sądu można się było odwołać, jednak jak poinformował w tym tygodniu podkom. Łukasz Grabczak z komendy powiatowej w Bartoszycach, policja nie zaskarży orzeczenia sądu, co oznacza że w najbliższych dniach się ono uprawomocni.

 

W listopadzie 2017 r. wieczorem w warsztacie samochodowym w Bartoszycach pojawiły się dwie panie, wśród nich Joanna L., które zgłosiły usterkę w oświetleniu swojego pojazdu wymagającą wymiany żarówki w prawej tylnej lampie. Właściciel warsztatu ze względu na wizytę u lekarza zlecił to zadanie swojemu pracownikowi, który użyczył kobietom żarówkę ze swoich prywatnych zbiorów i pobrał 10 zł za usługę, po czym panie ujawniły, że są z lokalnego urzędu skarbowego i nakładają na niego mandat 500 zł za wykonanie usługi odpłatnie bez wydania paragonu (brakująca żarówka w oświetleniu miała być przez pracownice US wykręcona przed pojawieniem się w warsztacie – przyp. red.). Odmówił on przyjęcia mandatu w wyniku czego od roku całym zajściem zajmowały się sądy.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).